В Ірані поліція слідкуватиме за жінками

У Тегерані поліція затримуватиме жінок за неправильне носіння хіджабів і зовнішність, яка не відповідає прийнятим в Ірані релігійним цінностям.

У Тегерані найближчим часом почнеться кампанія місцевої поліції з затримання жінок, які з урахуванням переходу на зимовий період порушуватимуть норми носіння традиційного мусульманського одягу - хіджабів і чий зовнішній вигляд не відповідатиме прийнятим у країні релігійним і духовним цінностям. 

"Кампанія проводитиметься з метою підтримки моральності й підвищення суспільної безпеки. У межах цього завдання всі ті, хто носить високі чобітки й туфлі на високих підборах, брюки, що обтягують, матимуть справу з поліцією", - повідомив голова Сил охорони правопорядку (СОП) іранської столиці Ахмад Реза Радан журналістам.

Він також попередив, що жінок, які одягатимуть на час холодів замість традиційних хусток на голову (русарі) шапки, вкорочені брюки та манто, затримуватимуть співробітники правоохоронних органів.

"Кампанія почнеться вже з наступного тижня та проводитиметься у всіх районах міста", - сказав Радан.

У квітні в Тегерані в зв'язку з переходом багатьох жінок на весінньо-літній сезон носіння одягу вже проводилася аналогічна кампанія з боротьби з порушниками основ ісламу. Тоді поліція затримала декілька тисяч представниць прекрасної статі, з якими було проведено виховні бесіди, а деяких із них оштрафували.

Останніми роками в Тегерані й ряді великих міст Ірану часто порушують загальновживану манеру одягатися в хіджаби (одяг, що приховує жіночу фігуру від голови до коліна) та правильно носити русарі (хустка на голову). Багато молодих дівчат особливо на півночі Тегерана, де розташовані фешенебельні магазини, бутіки й торгові центри, мешкають заможні тегеранці, урізноманітнюють свій одяг, носячи вкорочені та різнокольорові хіджаби. У багатьох столичних дівчат з-під хусток вибивається довге, іноді знебарвлене волосся, деякі зловживають яскравою косметикою. Все це викликає незадоволеність місцевої влади та духівництва.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: