В Ірані політв'язнів ґвалтують в тюрмах

Сьогодні оприлюднено офіційні документи про кількість заарештованих і загиблих у виступах опозиції після виборів президента в Ірані.

Іранська влада повідомила 11 серпня, що під час виступів опозиції було арештовано приблизно 4 000 людей, і більшість із них вийшла на свободу через декілька днів після затримання.

Як повідомив прес-секретар міністерства юстиції Алі-реза Джамшиді, 3 700 затриманих були звільнені. За його словами, під вартою залишаються безпосередні призвідники безладів і учасники зіткнень з поліцією.

Лідери опозиції, у свою чергу, повідомили, що число загиблих в ході акцій протесту складає 69 чоловік. За офіційними даними, число загиблих – 26. Представник опозиції повідомив іранські ЗМІ, що список із 69-ма іменами загиблих був представлений на засіданні парламенту.

Тим часом Мехді Каррубі, один з кандидатів в президенти від кругів реформістів, заявив, що має в своєму розпорядженні свідоцтва жорстоких тортур і знущань з ув'язнених. Він стверджує, що багато молодих ув'язнені, як жінки, так і чоловіки, були зґвалтовані.

Опозиціонер виклав ці дані в листі экс-президенту країни Акбару Хашемі Рафсанжані, що займає зараз пост глави Поради експертів. За словами Каррубі, інформація була отримана від офіцерів у відставці і високопоставлених чиновників, копія цього листа розміщена на його офіційному сайті.

Звинувачення Каррубі викликали широкий резонанс. Спікер іранського парламенту Алі Ларіджані наказав сформувати комісію для розслідування обставин загибелі ув'язнених у в'язницях, а також для з'ясування перевірки звинувачень в зґвалтуваннях. Ларіджані обіцяв особисто контролювати розслідування.

Раніше загальну незадоволеність викликали повідомлення про тортури і знущання з ув'язнених; декілька людей, як вважається, було замучено до смерті. Каррубі відзначив в листі, що якщо ці факти підтвердяться, то вони "дискредитують" ісламську республіку.

У минулі вихідні вищі чини поліції і судової влади визнали те, що ув'язнені піддавалися тортурам, і заявили, що винні повинні понести заслужене покарання. Швидше за все, це було зроблено, аби заспокоїти розлючену громадську думку.

Читайте також:

Ахмадінежад склав присягу та проголосив великі зміни

Російська розвідка зірвала удар ізраїльських ВПС по Ірану

Аятола затвердив Ахмадінежада на посаді президента Ірану

В Тегерані під час сутичок з поліцією загинули 20 людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: