В Ірані розповсюдили листа, що доводить поразку Ахмадінежада на виборах

Фотокопію документу роздають на вулицях Тегерану. Згідно з ним, Ахмадінежад набрав на 6 мільйонів голосів менше опозиційного кандидата Мусаві. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

У Тегерані члени опозиції на вулицях роздають фотокопії конфіденційного листа, що доводить здобуття перемоги на виборах президента 12 червня Мір Хоссейн Мусаві.

У листі від 13 червня, підписаному іранським міністром внутрішніх справ Садеком Махсулі й адресованому главі країни аятоллі Алі Хаменєї, повідомлялося, що більшість голосів отримав Мусаві, а зовсім не діючий президент Ахмадінежад.

Експерти відзначають, що в Ірані можуть підроблювати лист з такою ж майстерністю, як і на Заході, відповідно, є значні сумніви в достовірності документа.

За офіційними даними, Ахмадінежад отримав більше 24 млн. голосів, за Мусаві проголосували лише 13 млн. людей. Згідно з даним в листі Махсулі, Мусаві отримав 19 075 623 голоси, за колишнього спікера меджлісу Мехді Каррубі проголосували 13 387 104 іранців, Ахмадінежад зібрав лише 5 698 417 голосів. Таким чином, результати голосування були підтасовані з санкції Хаменєї.

Нагадаємо, що опозиція відразу ж після оголошення результатів виборів заявила про те, що результати були підтасовані. Це призвело до масових заворушень в Тегерані. В результаті загинули щонайменше вісім людей. Зрештою влада погодилася перерахувати результати голосування.

Прибічники Міра Хоссейна Мусаві планують влаштувати ходу в пам'ять людей, загиблих під час безладів. Як стало відомо, сам лідер опозиції теж збирається взяти участь в акції. Раніше Мусаві попросив своїх прибічників одягнутися в чорне на знак пошани до вбитих і пораненим в ході запеклих зіткнень з владою.

Опозиціонери передбачають, що люди Ахмадінежада можуть влаштувати провокації, щоб в поліції були підстави розганяти мирну демонстрацію. Раніше Мусаві та колишній президент Ірану Мохаммад Хатінами послали лист, в якому наполягали, щоб правоохоронні органи припинили застосовувати насильство до протестувальників і звільнили раніше затриманих учасників безладів.

Акції протесту проходять і в інших країнах, де мешкають іранці. Зокрема, хода іранських емігрантів відбулася в столиці США Вашингтоні – мітингувальники пройшли маршем від посольства Ірану до посольства РФ в США.

Таким чином люди виразили протест як проти того, що відбувається на батьківщині, так і проти того, що Ахмадінежада тепло прийняли в Єкатеринбурзі, куди він приїхав для участі в саміті Шанхайської організації співробітництва (ШОС).

У ході взяли участь приблизно 100 людей. Відзначимо, що в Росії Ахмадінежада прийняли як недавно переобраного президента Ірану, а представники МЗС РФ заявили, що проблеми з результатами виборів – внутрішня справа Ірану.

Читайте також:

Іран звинуватив США у підбурюванні опозиції до безладів

Організаторам мітингів опозиції в Ірані загрожує смертна кара

Ахмадінежад приїхав до Росії

Влада Ірану заборонила закордонним ЗМІ висвітлювати акції протесту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: