В Ірані стратили громадянку Нідерландів, яка виступала проти Ахмадінежада

45-річну Захру Бахрамі засудили до вищої міри покарання за контрабанду наркотиків. На суді жінка стверджувала, що її катували фізично і психологічно.

В Ірані стратили через повішання 45-річну Захру Бахрамі, яка мала подвійне громадянство Ірану та Нідерландів. Бахрамі була заарештована за участь у протестах проти президента країни Махмуда Ахмадінежада в 2009 році, але до смертної кари її засудили за контрабанду наркотиків.

"Жінка-контрабандист на ім'я Захра Бахрамі, дочка Алі, повішена у суботу за зберігання та продаж наркотиків", - йдеться в повідомленні іранського інформагентства Mehr.

Влада Нідерландів хотіла втрутитися в ситуацію, але Тегеран відмовився визнавати подвійне громадянство Бахрамі. За законодавством Ісламської Республіки будь-який іранський громадянин, який одночасно є підданим іншої держави, визнається лише громадянином Ірану.

На думку опозиції, обвинувачення проти Бахрамі не витримують жодної критики, оскільки, як вона сама заявила в суді, на неї чинився психологічний тиск, а у в’язниці її катували.

Після Ісламської революції у 1979 році в Ірані було запроваджено суворе законодавство. Так, до повішення можна засудити людину, у якої знайдуть більше 30 грамів наркотиків. На ешафот також можна потрапити за вбивство, зґвалтування, контрабанду наркотиків, збройне пограбування, зраду Батьківщини і подружню невірність.

Іран посідає друге місце у списку країн, які найчастіше використовують смертну кару для покарання злочинців (безумовним лідером є Китай). Так, з 2009-го по кінець першої половини 2010 року до страти в Ірані вдавалися 402 рази.

Читайте також:

В Ірані помилували жінку, засуджену до смерті через побиття камінням

Іранську правозахисницю висікуть батогами і посадять за "війну проти Бога"

Вченого зі США посадили на 12 років за участь в акціях протесту в Ірані

В Ірані натовп врятував з петлі засуджених до смерті (ВІДЕО)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: