В Ірані три людини засуджені до страти за безлади після виборів

Двоє із засуджених визнані винними в тому, що перебували в монархічний антиурядовій організації.

В Ірані три людини засуджені до страти "за розпалювання безладів" після виборів.

Двоє із засуджених визнані винними в тому, що перебували в монархічний антиурядовій організації, яка прагне зруйнувати режим Ісламської Республіки Іран і відновити монархію.

Третій відповідач звинувачувався в зв'язках з терористичною організацією "Муджахедін-е-Хальк" - озброєної групи опозиції.

Це перші три смертні вироки після початку процесів про безлади в серпні.

Всього по кримінальних справах, пов'язаних з подіями літа 2009 року, в Ірані проходять більше 100 людей. Їх звинувачують в участі і організації безладів, шпигунстві і діях, направлених на підрив конституційного ладу.

Іранця засудили до страти за організацію протестів проти переобрання Махмуда Ахмадінежада президентом країни. Про це повідомляє The Guardian з посиланням на іранські опозиційні сайти.

37-річний Мохаммед-Реза Алі-Замани (Mohammad-Reza Ali-Zamani), таким чином, став першою людиною, якого позбавлять життя через заворушення, що відбулися в червні 2009 року. Він зізнався у змові проти ісламського ладу в республіці, а також у причетності до певного монархістського комітету Ірану, який влада вважає терористичним угрупуванням.

Масові хвилювання в Ірані пройшли після виборів президента 12 червня 2009 року, на яких переможе Махмуд Ахмадінежад. На думку протестуючих, він залишився при владі в результаті махінацій з голосами виборців.

Читайте також:

В Ірані стартували президентські вибори

Іран звинуватив США у підбурюванні опозиції до безладів

Іран відмовився анулювати результати виборів президента

Іранця засудили до смерті за бунт проти Ахмадінежада

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: