В Ірані заарештували помічника президента Ахмадінежада

В Ірані заарештований високопоставлений співробітник адміністрації президента Казем Кіапаша, повідомляють місцеві ЗМІ.

В даний час в Ірані розгорнулася запекла боротьба за владу між Махмудом Ахмадінежадом і духовним лідером - керівником Ісламської республіки аятолою Алі Хаменеї.

За повідомленням веб-сайтів іранських консерваторів, Кіапаша - соратник глави адміністрації президента Есфандіяр Рахіма Машаї. Той призначив К. Кіапашу на один з ключових постів в адміністрації президента Махмуда Ахмадінежада. Казем Кіапаша займався кадровою роботою і перевіряв при прийомі на роботу всіх помічників президента.

Есфандіяр Машаї, що вважається наступником Ахмадінежада на президентському посту, виявився в самому центрі конфлікту. Раніше в Ірані було арештовано щонайменше 25 людей, наближених до президента і до Машаї.

Паралельно розгортається й інша історія: 14 травня Ахмадінежад відправив у відставку трьох міністрів, включаючи міністра нафти Масуда Мірказемі. В інтерв'ю місцевому телебаченню президент заявив, що особисто "на якийсь час" очолить міністерство нафти. І тепер такий крок президента визнаний неконституційним. До такого висновку дійшла Наглядова рада ІРІ - надпарламентський орган, до складу якого входять найбільш авторитетні представники шиїтського духовенства.

Раніше парламент країни визнав незаконними і такими, що потребують погодження із законодавчою владою кадрові перестановки, вироблені президентом у рамках реформування уряду.

У квітні широкий резонанс викликало рішення президента про відсторонення з посади міністра інформації (керівника іранських спецслужб) Хейдар Мослехі. Алі Хаменеї скасував цю відставку.

Читайте також:

Ахмадінежад звинуватив Захід у крадіжці дощу

Ахмадінежада розкритикував власний духовний наставник

Парламент Ірану хоче відправити Ахмадінежада у відставку

В Ірані стратили громадянку Нідерландів, яка виступала проти Ахмадінежада

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: