В Ірані запрацювала перша атомна електростанція

У енергоблок першої іранської АЕС, розташованої в Бушері, закінчили завантажувати паливо. Паливо для АЕС у Бушері постачає Росія.

В Ірані почала роботу перша в цій країні атомна електростанція в місті Бушер. Про це повідомив сьогодні глава іранського відомства з атомної енергії Алі Акбар Салехі.

За його словами, електроенергія, отримана на АЕС у Бушері, надійде в загальнонаціональну енергетичну мережу протягом найближчого місяця-двох.

Це відповідає раніше заявленим планам, відповідно до яких в кінці 2010 року повинен відбутися енергетичний пуск і висновок АЕС на проектну потужність.

Процес завантаження палива в енергоблок АЕС у Бушері було почато 21 серпня. Тоді ж відбулося урочисте відкриття за участю російської делегації, приурочене до фізичного пуску станції.

Паливо для АЕС у Бушері постачає Росія, відпрацьоване паливо будуть відвозити назад до Росії. У зв'язку з відкриттям АЕС було створено спільне російсько-іранське підприємство: спочатку угода була укладена на паритетних засадах, але поступово частка Росії буде знижуватися, і через два три роки підприємство стане іранським.

Будівництво Бушерської АЕС було розпочато ще в середині 1970-х років німецькими фахівцями. Однак після Ісламської революції 1979 року Німеччина приєдналася до санкцій проти Ірану і відмовилася від участі в проекті. У 1992 році за завершення будівництва взялися російські фахівці.

Читайте також:

Іранську АЕС атакував потужний комп'ютерний вірус

США визнали, що іранська АЕС у Бушері не становить небезпеки

Біля першої іранської АЕС розбився винищувач F4

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: