В Ірані засуджено до страти ще п'ятьох опозиціонерів

Суд Ірану засудив до старти п'ятьох учасників червневих акцій протесту проти підсумків виборів, на яких переміг Ахмадінежад.

В Ірані суд засудив до страти п'ять учасників червневих заворушень, що сталися після президентських виборів.

На початку жовтня до смерті були засуджені ще троє учасників акцій опозиції.

Іран почав проводити суди у справах опозиції в серпні. Опозиціонерів звинувачують в організації заворушень, шпигунстві і змові. На думку слідства, головною ідеєю активістів опозиції був державний переворот і повалення нинішньої влади.

Масові акції протесту почалися в Ірані після проведення президентських виборів 12 червня. Опозиція звинуватила владу у фальсифікації виборів після того, як переможцем був оголошений президент Махмуд Ахмадінежад.

За офіційною версією влади Ірану, жертвами насильства стали приблизно 30 людей і кілька сотень отримали поранення. За неофіційними даними, жертв було набагато більше.

У повідомленні Міністерства юстиції говориться, що п'ятеро засуджених до страти були членами терористичних і збройних груп опозиції.

З початку проведення процесів вирок винесено вже 89 опозиціонерам. 81 людина отримала тюремні терміни від шести місяців до 15 років.

Усіх засуджених обвинувачували в порушенні громадської безпеки, агітації проти режиму, нанесенні збитку суспільній і приватній власності, нападі на цивільні особи і сили безпеки.

Лідери опозиції також неодноразово заявляли про нестерпні умови утримання їх заарештованих прихильників з в'язниці. Стверджувалося, що затримані в результаті жорстокого з ними поводження вмирають за ґратами.

Читайте також:

Іранська влада бореться з інтернет-злочинністю

Іранці святкують річницю захоплення американського посольства

В Ірані поліція розстріляла демонстрантів

Дочка радника Ахмадінежада попросила притулку в Німеччині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: