Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Ірані знайшли лазівку для подолання американських санкцій з експорту нафти

Іран шукає способи зберегти експорт нафти.

Іран дозволить приватним компаніям експортувати сиру нафту, що є частиною стратегії країни протидії санкціям США.

Про це пише Reuters.

«Іранська сира нафта буде пропонуватися на біржах, і приватний сектор може її прозоро експортувати», - сказав перший віце-президент Ешак Джахангирі.

Іран шукає способи зберегти експорт нафти, а також інші заходи з протидії санкціям після того, як США оголосили про намір скоротити імпорт іранської нафти з листопада.

ВідеоСША запровадили нові санкції проти Ірану

У санкційний список потрапили три компанії та шестеро осіб, які пов’язані із Корпусом вартових Ісламської революції. Це гілка Збройних Сил Ірану, створена після революції 1979 року. В американському Мінфіні кажуть, що санкції спрямовані проти тих, фінансував злочинну діяльність корпусу.

США запровадили нові санкції проти Ірану

«Ми хочемо перемогти зусилля Америки зупинити нафтовий експорт Ірану», - додав Джахангирі.

Частина нафти вже пропонується на відкритих торгових майданчиках, поки йде про обсяги в районі 60 тис. барелів на день.

Нагадаємо, 8 травня президент США Дональд Трамп оголосив про вихід США з укладеної 2015 року угоди щодо іранської ядерної програми. Вона передбачає скасування санкцій проти Тегерана, дозвіл на мирне використання Іраном атомної енергетики в обмін на обіцянку країни не розробляти ядерну зброю.

Євросоюз заявив про намір врятувати угоду. Єврокомісія оголосила також заходи для захисту європейських компаній, котрі займаються бізнесом в Ірані, від можливих американських санкцій.

21 травня держсекретар США Майк Помпео оголосив про "найжорсткіші санкції в історії" і "безпрецедентний фінансовий тиск на режим в Ірані". Водночас він додав, що Іран може уникнути дії цих обмежувальних заходів, за умови згоди на "значні зміни". До таких змін належить готовність укласти нову, набагато жорсткішу угоду щодо іранської ядерної програми, котра матиме значно більші обмеження.

Залиште свій коментар

Вибір редакції