В Ірані знайшли величезне родовище з 53 млрд барелів нафти - президент Рухані

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нові відкриття додали б близько 34% до її загальних запасів.

В Ірані знайшли велике нафтове родовище, яке, за оцінками, має 53 мільярди барелів сирої нафти.

Про це у неділю заявив президент країни Хассан Рухані, передає CNN. 

За його словами, нафтове родовище на південному заході Ірану простягається на 2400 квадратних кілометрів в провінції Хузестан і розташоване на глибині близько 80 метрів.

Воно може бути другим найбільшим нафтовим родовищем в країні після родовища в Ахвазі, який містив, за оцінками, 65 мільярдів барелів.

"Ми виявили нове велике родовище нафти з запасами 53 мільярдів барелів", - сказав Рухані у своїй промові в неділю в місті Язд. "Це невеликий подарунок від уряду народові Ірану", - додав він.

Іран, який є членом-засновником Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), наразі оцінив доведені запаси сирої нафти в 155,6 млрд. Нові відкриття додали б близько 34% до її загальних запасів.

Американська адміністрація енергетичної інформації визначає Іран як четвертого за розміром у світі власника запасів нафти та другого за величиною власника запасів газу. Якщо розмір нових запасів нафти виявиться точним, то це підніме країну на третє місце, трохи нижче її регіонального ворога Саудівської Аравії.

Нагадаємо, у Саудівській Аравії 14 вересня сталася пожежа на одному з найбільших в світі нафтопереробних заводів Saudi Aramco. У Міністерстві внутрішніх справ країни повідомили, що два об'єкти компанії Saudi Aramco на великих родовищах Абкайке і Хурайсе піддалися атаці з використанням дронів. Відповідальність за напад взяли на себе єменські повстанці-хусити, але у США впевнені, що за атакою стоїть Іран.

Saudi Aramco - державна компанія Саудівської Аравії, яка контролює нафтові потужності країни. 2018 року експерти Moody's Investors Service назвали її найприбутковішою компанією в світі - чистий прибуток Saudi Aramco склала $ 111,1 млрд. Це більше, ніж показали Apple, Google і ExxonMobil разом узятих. Saudi Aramco називає свій НПЗ найбільшим у світі, він може переробляти до 7 млн барелів у день. У 2006 році бойовики-смертники терористичної організації "Аль-Каїда" зробили невдалу спробу влаштувати вибух на заводі.

Детальніше про те, як розвивались події через напад на саудівські заводи, читайте у матеріалі ТСН.ua.

Відео Саудівська Аравія вдвічі скоротила видобуток нафти

Нафта на світовому ринку подорожчала на 20% - це найбільший показник з 1991 року. А сталося все через атаку дронами двох нафтових об'єктів країни. Серед них і найбільший в світі нафтопереробний завод. Полум'я пожежникам вдалося взяти під контроль.  

Саудівська Аравія вдвічі скоротила видобуток нафти

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції