В Ірані зникла американстка журналістка

Журналістка Роксана Сабері зникла після того, як її заарештували за купівлю пляшки вина.

Американська журналістка Роксана Сабері була арештована в Ірані за те, що купила пляшку вина. Спочатку дівчина зв'язалася з сім'єю і попросила не надавати інциденту широкого розголосу, проте після цього зв'язок з нею урвався. Вже декілька тижнів про долю Роксани нічого не відомо.

Останній раз Сабері давала про себе знати 10 лютого, повідомляє The Times. Журналістка подзвонила своєму батьку і розповіла, що вже 10 днів знаходиться в ув'язненні. За її словами, вона купила пляшку вина, а продавець доніс за це на неї в поліцію. Справа у тому, що купівля та продаж алкоголю в Ірані заборонені, згідно із законами шаріату, що діють в республіці. Сабері попросила рідних не повідомляти про інцидент американській владі, сподіваючись що її скоро відпустять. З тих пір ніхто з її знайомих не отримував від неї більше жодних відомостей.

Друзі Сабері відзначають, що звинувачення в покупці алкоголю не могло призвести до настільки тривалого затримання. Вони підозрюють, що вино було лише приводом для арешту журналістки. Через деякий час батько Сабері все ж вимушений був повідомити про те, що сталося. МЗС Ірану підтвердило факт арешту журналістки напередодні. Репортер Роксана Сабері знаходиться в тегеранській в'язниці Евін, повідомив пізніше офіційний представник Міністерства юстиції країни Алі Реза Джамшиді. Про характер пред'явлених їй звинувачень він говорити відмовився.

Представники іранського МЗС повідомили, що журналістка звинувачується в незаконній діяльності у зв'язку з тим, що термін дії її акредитації закінчився у 2006 році. Не дивлячись на це, Сабері наполовину іранка, залишилася в країні, щоб отримати вчену ступінь. Вона також закінчувала писати книгу, присвячену місцевій культурі й людям.

Журналістка-фрілансер Роксана Сабері тісно співробітничає з такими компаніями, як BBC, NPR і низкою інших іноземних ЗМІ. Вона виїхала до Ірану шість років тому. До цього в США вона отримала титул Міс Дакота.

Читайте також:

Справу про вбивство Політковської розвалили дрібниці

За січень в світі загинули 14 журналістів

Вбиту у Москві журналістку поховають у Севастополі

Американські солдати важко поранили іракську журналістку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: