В Ірландії бойовики створюють "нову ІРА"

Власне ІРА, яка була бойовим крилом католицької партії "Шинн Фейн", офіційно роззброїлась і перевела свою боротьбу в політичне русло.

Незадоволені примиренням в Ольстері ірландські бойовики формують нову підпільну організацію, яка вже атакувала британську армію та поліцію цього року. Прес-секретар партії "Шинн Фейн", політичного крила Ірландської Республіканської Армії, відмовився прокоментувати дані повідомлення.

Власне Ірландська республіканська армія (ІРА), яка була бойовим крилом католицької партії "Шинн Фейн", офіційно роззброїлась і перевела свою боротьбу за возз'єднання Ольстера з Ірландією в політичне русло. У червні 2009 року про припинення вогню заявили найбільші підпільні збройні формування пробританських протестантів. Однак у Північній Ірландії ще залишаються неформальні радикальні угруповання, що продовжують терористичну діяльність. Крім "Тимчасової ІРА", це також "Справжня ІРА" та "Послідовна ІРА".

У нинішньому році, після багаторічного затишшя, ситуація в Ольстері знову помітно загострилася. Сьомого березня бойовики розстріляли двох британських солдатів біля входу в "Казарми Массерін", а ще через два дні вбили співробітника північноірландської поліції в місті Крейгавон. Зовсім недавно, на початку 20-х чисел листопада, терористи спробували за допомогою 180-кілограмової бомби знищити в Белфасті будівлю Поліцейськогї опікунської ради, однак їх задум не був реалізований у повній мірі.

У зв'язку з тим, що партія "Шинн Фейн" та її головний політичний опонент Демократична юніоністська партія не можуть досягти консенсусу в питанні продовження реформ у сфері підтримання правопорядку в регіоні, ситуація в Північній Ірландії залишається напруженою.
За даними Незалежної комісії з моніторингу обстановки в Ольстері, загроза нападів бойовиків-республіканців в даний час є найвищою за останні шість років

Читайте також:

В Північній Ірландії терористи атакували штаб-квартиру поліції

У Північній Ірландії обстріляли патруль та вбили поліцейського

В Афганістані здійснено замах на французького генерала: 12 загиблих

Британія готова вивести війська з Афганістану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: