В Ісландії демонстранти закидали поліцію йогуртами

Масові заворушення докотилися до столиці Ісландії, яка найбільше з країн Європи постраждала від кризи.

Поліція Ісландії розігнала демонстрантів у Рейк’явіку сльозогінним газом. На мітингу перед будівлею парламенту 20 січня зібралися понад дві тисячі людей, які вимагали відставки ісландського уряду, повідомляє France Presse.

13 осіб були заарештовані. За словами очевидців, люди били в барабани, стукали у вікна довколишніх будинків, викрикували гасла "Пішов геть!" та кидали в поліцейських йогурти і сніжки.

Близько двохсот поліцейських довго не змогли розігнати натовп, і вхід до парламенту у вівторок залишався заблокованим.

На сесії парламенту, яка відкрилася після новорічних канікул, багато депутатів підтримали вимоги демонстрантів і також закликали кабінет міністрів піти у відставку.

В Європі Ісландія вважається країною, яка найбільше постраждала від світової фінансової кризи. Міністерство фінансів оголосило напередодні, що ВВП Ісландії в 2009 році знизиться на 9,6%. Також уряд повідомив, що рівень безробіття в країні складе в 2009 році 7,8%, а в 2010 - 8,6%.

Нагадаємо, в кінці 2008 року уряд Ісландії був вимушений націоналізувати три найбільші банки країни: Glitnir, Landsbanki Islands і Kaupthing Bank. Заборгованість цих кредитних організацій склала до листопаду минулого року близько 61 мільярда доларів США.

Втім, націоналізація не врятувала установи від початку процедури банкрутства, і зараз уряд вимушений шукати фінансову допомогу закордоном.

Читайте також:

Європу сколихнула хвиля протестів
Поліція силою відбила у демонстрантів литовський Сейм
У Ризі пройшли масові антиурядові демонстрації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: