В Ісландії обов'язки прем'єра виконуватиме 66-річна лесбійка

Міністр соціального забезпечення Ісландії 66-річна Джоана Сігурдардоттір стане першою в світі жінкою нетрадиційної сексуальної орієнтації, яка очолить уряд країни.

Міністр соціального забезпечення Ісландії 66-річна Джоана Сігурдардоттір стане першою в світі жінкою нетрадиційної сексуальної орієнтації, яка очолить уряд країни, правда, поки лише в перехідний період..

Нагадаємо, що уряд Ісландії, який очолювала партія консерваторів, оголосив минулого понеділка про розпуск. Причиною цього стала його нездатність впоратися з наслідками глобальної економічної кризи і крах банківської системи країни.

26 січня міністри подали у відставку в результаті провалу коаліційних переговорів з партією соціал-демократів під керівництвом міністра закордонних справ Інгеборг Гісладоттір.

Призначення Джоани Сігурдардоттір на посаду в.о. прем'єра буде офіційно підтверджено протягом найближчих днів. Таким чином, до парламентських виборів Ісландією управлятиме коаліція під керівництвом партії "Соціально-демократичний Альянс" і рух "Ліві Зелені".

Сігурдардоттір представляє в парламенті Ісландії партію "Соціально-демократичний Альянс". Свою кар’єру вона почала в 60-роки минулого століття: Джоана працювала тоді стюардесою компанії Loftleidir Airlines, яка сьогодні перейменована в Icelandair. Вперше була обрана до парламенту в 1978 році, міністерську посаду отримала в 1987 році, а посаду міністра соціального забезпечення зайняла в 1999-м.

Джоана Сігурдардоттір живе разом з журналісткою Джоніною Леосдоттір. Жінки взяли шлюб на офіційній церемонії, яка відбулася в 2002 році. До цього Сігурдардоттір була заміжньою за чоловіком, і має від цього шлюбу двох синів.

Читайте також:
Уряд Ісландії подав у відставку через економічну кризу
В Ісландії створюють нову коаліцію
В Ісландії демонстранти закидали поліцію йогуртами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: