В Ісландії почалося виверження вулкана

У радіусі 220 км від вулкана Грімсвотн на півдні Ісландії закрито повітряний простір. Дим і попел піднялися на 20 км.

В Ісландії 21 травня почалося виверження вулкана Грімсвотн, розташованого на півдні країни. Вулкан викинув стовп диму і попелу заввишки 20 кілометрів.

Ісландська влада ухвалила рішення закрити повітряний простір в радіусі 220 кілометрів від вулкана.

Утім, за прогнозами метеорологів, виверження Грімсвотна не створить таких проблем для міжнародних авіаперевезень, як це сталося минулого року внаслідок виверження вулкана Ейяфьятлайокудль.

На думку науковців, вулканічний пил, який викидає Грімсвотн, більш грубий, тому він швидше осяде і не пошириться на велику відстань. Тим не менше, виверження може призвести до танення частини льодовика Ватнайекюдль і викликати локальні повені.

Зауважимо, що Грімсвотн вважається найбільш активним вулканом в Ісландії. За останні 100 років було зареєстровано більше 20 великих вивержень, останнє з них було у 2004 році.

Однак найбільш масштабне виверження вулкана в Ісландії за останній час відбулося у квітні 2010 року. Тоді прокинувся вулкан Ейяфьятлайокудль, що обернулося паралічем європейської пасажирської авіації.

Виверження Ейяфьятлайокудля призвело до скасування в Європі між 15 і 21 квітня понад 100 тисяч авіарейсів. Авіакомпанії втратили тоді близько 2,2 мільярдів доларів, приватні особи - не менше 1,6 мільярдів доларів. 8,2 мільйона авіапасажирів втратили свої квитки.

Читайте також:

Етна почала викидати фонтани лави, на вулкані відкрився новий кратер

Іспанія пережила найсильніший за півстоліття землетрус: 10 загиблих, сотні поранених

Над "живим вулканом" в Ісландії з'явилося північне сяйво. ФОТО

Сейсмологи: на Землі почалася епоха мегакатастроф

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: