В Ісландії прочинилася "Брама пекла"

Вулкан Гекла, відомий в середньовіччі під назвою "Брама пекла", проявляє незвичайну активність протягом останніх трьох днів.

В Ісландії зафіксована підвищена активність вулкана Гекла, відомого в середньовіччі під назвою "Брама пекла". Про це повідомляють ісландські геофізики. Вимірювальні прилади вказують на ймовірний рух магми в надрах вулкана.

Гекла, що знаходиться в південній частині Ісландії, проявляє незвичайну активність протягом останніх трьох днів. Вчені з університету Ісландії вважають, що він готовий прокинутися, хоча виверження не обов'язково почнеться в найближчі дні.

За словами вчених, Гекла відрізняється короткою фазою між початком виверження і першим викидом магми. У 2000 році ця фаза тривала півтори години, в 1970 році - всього 25 хвилин.

Вулкан Гекла є одним з найактивніших у Ісландії. Минулого разу він прокидався 11 років тому. У середньому Гекла вивергається один раз на десятиліття.

Як відомо, наприкінці травня 2011 року в Ісландії відбулося виверження вулкана Грімсвотн. Викиди попелу в атмосферу призвели до закриття аеропортів у Великобританії та Ісландії та скасування багатьох європейських авіарейсів.

Раніше, у травні 2010 року виверження вулкана Ейяфьятлайокудль призвело до майже повного закриття повітряного простору Європи. Авіакомпаніям було завдано збитків на загальну суму понад 1,7 мільярда доларів.

Читайте також:

Унікальні кадри NASA із середини африканського вулкану

Вулкан Дуббо в Еритреї прокинувся через 150 років і зірвав поїздку Клінтон по Африці

Неймовірне виверження вулкана в Чилі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: