В Іспанії демонтували останню кінну статую Франко

Бронзову статую було переміщено в складські приміщення відповідно до Закону про історичну пам'ять від 2007 року, який передбачає повну ліквідацію пам'ятників франкістської диктатури.

На цьому тижні в іспанському місті Мелілья знесли останню кінну статую Франциско Франко, яка залишалася на території країни.

Як повідомляє агентство EFE, бронзову статую було переміщено в складські приміщення відповідно до Закону про історичну пам'ять від 2007 року, який передбачає "повну ліквідацію пам'ятників франкістської диктатури, що перебувають у громадських місцях і не мають культурно-історичної цінності".

Тим часом, газета Correo de Zamora пише, що в самій Мелільї збереглася ще одна статуя Франко у повний зріст. Мерія поки не вирішила, куди помістити пам'ятник. При цьому в міністерстві культури зазначають, що він був встановлений зовсім не на честь Франко-диктатора. У відомстві заявили, що статуя відноситься до раннього періоду життя Франко, коли той брав участь у колоніальних війнах Іспанії в Марокко.

Як відомо, Франциско Франко правив Іспанією до своєї смерті в 1975 році. Поки диктатор перебував при владі, в країні були встановлені сотні монументів на честь нього та його сподвижників.

У багатьох містах до цього часу залишилися різні пам'ятні символи диктаторського минулого, в тому числі назви вулиць, площ та пам'ятні знаки на будинках.

Нагадаємо, в 2008 році статую Франко знесли у місті Сантандер на півночі Іспанії.

Читайте також:

Табачник не бачить різниці між Сталіним і Бандерою

Януковича звинуватили в побудові тоталітаризму

НУ-НС: сталінський режим - ідеал для влади Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: