В Іспанії розпочалася підготовка до польоту на Марс (відео)

Європейське космічне агентство проводить випробування обладнання для польотів на Марс в іспанському Ріо Тінто, що за місцевістю та сердовищем схожий на Марс.

Ріо Тінто
Архів
Ріо Тінто
Європейські дослідники розпочали польові випробування різних апаратів та скафандрів для майбутніх експедицій на Марс в районі колишніх залізних рудників в Іспанії.

"Це Марс у Європі", - сказав Гернот Гремер, співробітник Австрійського космічного форуму.



Відзначимо, що він має на увазі навколишню місцевість, що має інтенсивно червоний колір. Лише де-не-де зелена поросль видає, що справа відбувається на Землі.



Провінція Ріо-Тінто на півдні Іспанії в минулому була центром гірничодобувної промисловості. Її незвичайна геологія і хімічний склад порід роблять цю місцевість дуже схожою на Червону планету.



"Тут всюди мінерал під назвою Ярозит - це сульфат калію і заліза, який тут має червоний відтінок - саме він був виявлений в 2004 році на Марсі", - сказав керівник експедиції професор Гремер.



І тому Ріо-Тінто визнаний європейськими вченими ідеальним полігоном для випробування космічної техніки, яка в майбутньому буде використовуватися на Марсі.

Зокрема, тут проходять інтенсивні польові випробування імітатора марсіанського скафандра під назвою AoudaX.

Він оснащений системою життєзабезпечення, яка захищає людину від вкрай несприятливого ​​зовнішнього середовища на Марсі.



Низькі температури, непридатна для дихання атмосфера і космічна радіація - це лише деякі з факторів, з якими доведеться зіткнутися людям на поверхні Марса.



В Іспанії експедиція досліджує питання про те, чи можливо збереження зібраних зразків у стерильному вигляді в цьому скафандрі.



"Це важливе питання для астробіологів. Якщо ми виявимо якісь сліди життя на Марсі, ми повинні бути твердо впевнені в тому, що вони не занесені із Землі", - додав професор Гремер.



У червоних пагорбах, що складаються з ярозіту, проходять випробування і прототипи марсоходів, в тому числі і європейської моделі під назвою Eurobot.



"Це робот-андроїд. Він має стереоскопічний зір і два маніпулятора, які здатні виробляти тонкі і складні операції. Він може робити все, що астронавтам буде складно, небезпечно або нудно робити", - сказав Філіп Скунеянс, голова відділу з розробки роботів при Європейському космічному агентстві



Він також додав, що до першої експедиції на Марс може пройти ще чимало часу.



Проте вчені не втрачають оптимізму. Скотт Ховланд, глава відділу систем життєзабезпечення в ЄКА, вважає, що вже зараз існують багато технологій, готові до використання на Марсі.



"Але є і нові технології, які знадобляться у майбутньому - нам потрібні більш досконалі засоби висадки людей на планету, більш потужні реактивні двигуни, які скоротять тривалість польотів до цієї планеті", - вважає він.



Ульріх Люгер, співробітник Австрійського космічного форуму, тестує в Іспанії прототип марсіанського скафандру. За його словами, польові випробування в близьких до марсіанських умовах дало йому уявлення про те, як буде почувати себе учасник реальної експедиції.



"Якщо б мене запитали, чи хочу я відправитися на Марс, я відповів би звичайно, так. Але можливі два типи такої експедиції - на Марс можна летіти з поверненням на Землю, а можна і залишитися на цій планеті і стати колоністом", - додав він.



Незважаючи на те, що людина дістанеться до Червоної планети ще дуже нескоро, дослідники, які зібралися в Ріо-Тінто, вже зараз зайняті підготовкою цієї епохальної події.

Читайте також:

Вчені NASA провели випробування для польоту на Марс

На Марсі знайшли гігантське рукотворне зображення Сатани

Органіку на Марсі виявили ще 30 років тому, але вчені не повірили відкриттю

NASA планує відправити космонавтів на Марс і залишити їх там назавжди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: