В Іспанії знайшли бомбу на авіабазі, яка допомагає Україні інформацією - ЗМІ (фото)

Автор
Оксана ЗінченкоОксана Зінченко
Дата публікації
Перегляди
16к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Іспанії знайшли бомбу на авіабазі, яка допомагає Україні інформацією - ЗМІ (фото)

Фото: Associated Press

Пакунок із бомбою був надісланий поштою.

У Іспанії виявили посилку з бомбою, адресовану супутниковому центру Європейського Союзу (SatCen). Ця установа, штаб-квартира якої розташована на базі в Мадриді, є ключовою в наданні стратегічної інформації українським військам, які воюють проти армії Путіна.

Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Підозрілий пакет виявили рано-вранці 1 грудня системи безпеки військової бази Торрехон-де-Ардос (Мадрид). Фахівці бази близько 4 ранку сканували всі посилки, які надходили на базу.

У результаті перевірка виявила, що лист, надісланий звичайною поштою до SatCen, містив механізм активації вибухівки.

Після аналізу, як підтвердили джерела в Міністерстві оборони, було встановлено, що всередині нього міг бути якийсь вибуховий механізм. Фахівці нейтралізувати пристрій невеликим контрольованим вибухом.

Цей "лист-бомба", за даними іспанських ЗМІ, є нібито ідентичним, до тих, які були отримані в посольстві України в Мадриді, де стався вибух, також до компанії, яка виробляє гранатомети, які українська армія використовує у війні проти Росії. 

Аналітики з Міністерства внутрішніх справ не виключають надсилання нових небезпечних предметів "компаніям, людям або установам" в Іспанії, пов'язаним з війною проти Росії. Антитерористичні служби розшукують на території країни автора або авторів цих відправлень.

Фото: Elmundo

Вибухи в Іспанії

Сьогоднішній інцидент із вибухівкою вже третій за останні 24 години. Перший вибух стався 30 листопада в посольстві України в Мадриді. Під час нападу охоронець посольства отримав поранення, розкривши вибуховий лист попередньо не пропустивши його через сканер. Охоронець отримав легкі поранення.

Посол України в Іспанії Сергій Погорельцев розповів, що пакунок із вибухівкою адресували особисто йому. За його словами, секретарка запідозрила небезпеку та викликала охоронця, щоб той перевірив вміст посилки.

Другий вибух був також у середу о 20:03 за місцевим часом. Компанія, яка займається розробкою та виробництвом військового обладнання для піхоти та ракетних установок, які передають українським військам для протистояння російській агресії, отримала конверт зі схожими характеристиками та викликала поліцію. Правоохоронці підірвали його контрольованим способом, не завдавши людських та матеріальних збитків.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Дата публікації
Перегляди
16к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація