Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Через сміття вона не могла перетравити їжу.

На узбережжя італійського острова Сардинія викинуло труп вагітної самки кита із понад двома десятками кг пластику у шлунку.

Про це повідомляє The Associated Press.

Через це Всесвітній фонд дикої природи (WWF) засудив "руйнівний" вплив забрудення світового океану пластиком. Усередині кита знайшли гофровані труби для електромонтажних робіт, пластикові пакети, одноразовий посуд та упаковку від прального порошку зі штрих-кодом, який все ще можна було прочитати.

Як зазначається, кит не зміг перетравити кальмара через пластмасу, яка заповнила дві третини шлунка.

"Це перший випадок, коли ми зіткнулися з твариною з такою великою кількістю сміття", - повідомив біологічний фахівець з університету Падуї Цінзія Стелегге.

Самку кита викинуло біля північного узбережжя Сардинії, в морському заповіднику Пелагос, який був створений як "притулок" для дельфінів, китів та інших морських мешканців.

WWF повідомив, що щорічно в океани Європи потрапляють від 150 до 500 тисяч тонн пластикових об'єктів і від 70 до 130 тисяч тонн мікропластику. За даними Всесвітнього економічного форуму, до 2050 року кількість пластику може перевищити кількість риби.

"Це глобальна криза, яка може бути вирішена лише в тому випадку, якщо країни та підприємства об'єднаються і прискорять прогрес у досягненні глобальної та юридично обов'язкової угоди про забруднення вод пластиком", - наголосили у WWF.

Нагадаємо, Європарламент схвалив законопроект, що передбачає заборону в ЄС від 2021 року одноразових пластикових виробів, як-от трубочок для пиття, пластикового посуду та ватних паличок. За 10 років майже усі пластикові пляшки будуть збиратися для вторинної переробки.

Відео У країнах ЄС заборонили використання одноразових пластикових виробів

Табу на пластикові стаканчики, соломинки для пиття та ватяні палички. Європарламент на законодавчому рівні заборонив використання одноразових виробів в Євросоюзі, і це має запрацювати вже з 2021 року - ще потрібне схвалення Європейської Ради. А з 2024 року року компанії зобов'язані будуть прикріпляти кришечки до пластикових пляшок, щоб не губилися окремо.  

У країнах ЄС заборонили використання одноразових пластикових виробів

Залиште свій коментар

Вибір редакції