Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Італії популісти та ультраправі знову домовилися про формування уряду

Країна, ймовірно, зможе обійтися без дострокових виборів.

В Італії в четвер, 31 травня, у крайні терміни знову досягнуто домовленості про формування коаліційного уряду. Популісти "Руху п'яти зірок" та "Ліги півночі" мусили швидко узгодити новий договір, позаяк попередня спроба формування кабінету міністрів з націоналістичною та євроскептичною програмою провалилася.

"Погоджені усі умови для формування уряду "Руху" та Ліги", - повідомляється в спільному комюніке. Прем'єром має стати правник Джузеппе Конте - він ввечері четверга зустрівся із президентом Серджіо Матареллою та погодився обійняти цю посаду.

Останній раніше відмовився підтримувати попередній склад кабінету міністрів від популістів, до якого мав увійти євроскептик Паоло Савона. Країна була на межі проголошення дострокових виборів. Призначення нового кабінету в парламенті очікується вже наступного дня.

18 травня "Ліга Півночі" та "Рух п'яти зірок" представили свою першу урядову програму, яка серед іншого передбачала відмову від заходів економії, а також зниження податків, що, на думку експертів, призвело б до подальшого зростання і без того чималого державного боргу Італії. Враховуючи велетенський державний борг Італії (130 відсотків ВВП країни), серйозна фінансова криза країни поставила б під загрозу усю Єврозону. Повідомлялося також, що коаліційна угода містила заклик до скасування санкцій проти РФ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції