В Італії розпочався суд над сейсмологами за землетрус у Аквілі

Підсудним загрожує до 15 років ув'язнення

В Італії сьогодні розпочнеться суд у справі про ненавмисне вбивство мешканців Аквіли 6 квітня 2009.

Обвинуваченими у справі проходять шість сейсмологів та урядовець, які не сповістили населення міста про необхідність залишити свої будинки напередодні потужного землетрусу магнітудою до 6,7.

На думку прокуратури, обвинувачувані применшили ступінь небезпеки прийдешнього стихійного лиха, в результаті якого в столиці адміністративного регіону Абруццо загинули 309 осіб. Згідно з формулюванням обвинувального висновку, група з семи чоловік підозрюється в халатності та наданні поспішних і неточних прогнозів сейсмічної активності. Підсудним загрожує до 15 років в'язниці і штраф понад 21 мільйон євро.

Підсудні входили в експертну групу і займалися оцінкою ризиків можливого землетрусу на початку квітня 2009 року після того, як з кінця 2008 року в районі Аквіли було зареєстровано понад 400 незначних підземних поштовхів. Проте експерти визнали, що великого землетрусу в районі міста побоюватися не варто.

Серед інших в експертну групу входили колишній президент Національного інституту геофізики і вулканології Італії Енцо Боске та професор фізики Університету Генуї Клаудіо Ева. На свій захист вчені стверджують, що передбачити настільки потужний землетрус було неможливо, однак вони рекомендували зміцнити в Аквілі сейсмічно нестійкі будівлі, щоб уникнути їх руйнування.

Позицію обвинувачених у відкритому листі президентові Італії Джорджо Наполітано підтримали понад п'ять тисяч учених. На їхню думку, експертна група технічно не могла передбачити точний час, місце і потужність можливого землетрусу в короткі терміни. Адвокат підсудних назвав кримінальний процес "судом над наукою".

Землетрус в Аквілі торкнувся 120 тисяч жителів регіону. В результаті стихії в місті було зруйновано історичний центр і кілька середньовічних церков.

Читайте також:

У центральній Італії сталася серія землетрусів

Сімох італійських сейсмологів судять за те, що вони "проґавили" землетрус

Потужний землетрус в Італії. Майже 100 загиблих

В Аквілі знову стався сильний землетрус

ВідеоРуйнівний землетрус в Італії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: