Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Італії соратники Берлусконі "проштовхують" скасування санкцій ЄС проти РФ

Регіональний тиск на офіційний Рим зростає.

В Італії регіональна рада області Лігурія в середу, 29 червня, одноголосно ухвалила резолюцію, яка засуджує санкції ЄС проти Росії. Уряд Італії закликають визнати включення Криму до складу Росії, йдеться в матеріалі DW.

Ініціаторами цього документу стали представники правопопулістської партії "Ліга Півночі". Ще до голосування очільник області Джованні Тоті зазначив, що збереження режиму санкцій є "самогубним і шкідливим".

ЗМІ зауважують, що Тоті є членом заснованої екс-прем'єром Сильвіо Берлусконі правоцентристської партії "Вперед, Італіє" і одним з радників італійського медіамагната. "Ліга Півночі за незалежність Паданії" виступає за відділення економічно успішних північних регіонів країни від бідного Півдня і створення країни зі столицею у Мілані. Області Ломбардія, П'ємонт і Венето раніше мали кілька окремих сепаратистських рухів, однак об'єдналися в "Лігу Півночі" у 1980 році. Поміркованіші члени політичного руху виступають за федералізацію Італії.

Регіональна ради Лігурії вважає, що запроваджені Євросоюзом проти РФ санкції призвели до втраченого прибутку в 3,6 мільярда євро, який італійські експортери могли б виручити від поставки товарів до Росії.

Водночас керівник європейської та трансатлантичної програм досліджень Інституту міжнародних справ у Римі Рікардо Алькаро зазначає, що ухвалення резолюції не матиме конкретних наслідків і є "політичним сигналом" кабінету міністрів на чолі з Маттео Ренці, який проводить "жорсткішу, узгоджену на європейському рівні" політику щодо Кремля.

Раніше повідомлялося, що Сенат Італії відхилив проект резолюції про скасування санкцій проти РосіїРезолюція закликала уряд Італії активізувати роботу у всіх європейських інститутах для скасування антиросійських санкцій і не допускати подальшого їхнього подовження. Однак уряд направив до сенату негативний висновок на законопроект.

Залиште свій коментар

Вибір редакції