Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Італії виникла мода на будинки з біовідходів і натуральної сировини

У столиці вже більше десятка подібних споруд, а загалом по Італії – кілька сотень.

Євросоюз переживає бум еко-будівництва. Зокрема в Італії дедалі популярнішими стають будинки з біовідходів, котрі не поступаються звичайним у надійності, але є дешевшими та більш енергоефективними, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Жити тут дуже приємно – дім наче дихає", - твердить Діно Менгуччі з гірського поселення. У просторому домі, що збудований власноруч винятково з натуральних матеріалів, він живе вже п’ять років. "Це наша земля впереміш із соломою, а утеплена вона вовною овець", - каже італієць. На зведення споруди в нього пішло всього дев’ять місяців. "Я хочу довести, що будувати сучасне та комфортне житло можна із відходів або природних матеріалів, які нас оточують", - заявив Діно.

За його словами, такі будинки краще зберігають прохолоду в сонячну погоду, а взимку довго не випускають тепло, немов термос. Разом із учнями таке житло він зводить вручну, майже без допомоги інструментів. "Я хочу, аби люди зрозуміли: того, що є в природі – достатньо для хорошого життя", - каже прихильник екологічного стилю. Ідею будинків із соломи підхопили не тільки в сільських районах, а й у Римі. Джузеппе Оман не шкодує про свій вибір. "Звести такий будинок мені коштувало приблизно на 20 відсотків дешевше, ніж би я його робив із звичайних будівельних матеріалів", - пояснив він. Каркас будівлі був зроблений із дерева, стіни начинені пресованою соломою, і це допомагає відчутно заощаджувати на опаленні.  "Навіть у найхолодніші дні досить увімкнути опалення на півтори години зранку і півтори увечері – і в хаті залишається постійна оптимальна температура", - твердить власник будинку.

ВідеоВ Італії набувають популярності будинки з біовідходів, соломи та глини

Діно Менгуччі був одним із перших, хто оселився в Римі та збудував собі екобудинок. Випробувавши на собі та доопрацювавши цю технологію, Діно взявся вчити інших. Разом із учнями будує вручну, майже без допомоги інструментів. Сьогодні таких помешкань в країні – майже дві сотні.

В Італії набувають популярності будинки з біовідходів, соломи та глини

Залиште свій коментар

Вибір редакції