В Італії закривають дороги та евакуюють людей: будь-коли може обвалитися альпійський льодовик

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Льодовик переміщався зі швидкістю від 50 до 60 сантиметрів на день.

Італійська влада закрила дороги і наказали евакуювати людей з будинків біля альпійської вершини Монблан через попередження про можливість руйнування частини льодовика в будь-який момент.

Про це пише CNN.

Так, приголомшливі 250 тисяч кубічних метрів льоду можуть відірватися від льодовика Планпінье на горі Гранд-Жорас в масиві Монблан – про це попередили експерти регіонального уряду Валле-д'Аоста і Фонду "Безпечна гора" в аналізі, опублікованому цього тижня.

Хоча неможливо точно передбачити час обвалення, спостереження в серпні і вересні показали, що льодовик переміщався зі швидкістю від 50 до 60 сантиметрів на день.

"Ці явища ще раз показують, що гора переживає фазу сильних змін через кліматичні чинники, тому вона особливо вразлива", - йдеться в заяві мера сусіднього Курмайора Стефано Мізероккі.

Він розпорядився закрити дороги в долині Валь Ферре і евакуювати гірські домівки в районі Рошфор.

Він додав, що обвалення льодовика не загрожуватиме житловим районам або туристичним об'єктам.

З 11 вершинами висотою у понад 4 тисячі метрів між Італією і Францією, Монблан – найвищий гірський ланцюг Західної Європи. Він користується популярністю у туристів, альпіністів і лижників.

Згідно з останніми оцінками, площа поверхні вершин зменшилася з 609 квадратних кілометрів 1989 року до 368 квадратних кілометрів сьогодні – тобто на 40%, пише La Repubblica.

За цей же період кількість льодовиків скоротилася з 1 381 до 903.

У своїй промові про зміну клімату на Генеральній Асамблеї Організації Об'єднаних Націй у Нью-Йорку прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте послався на попередження щодо Монблану. "Зараз стало відомо, що льодовик на Монблані може зруйнуватися", - сказав він. "Це тривожна звістка, яка не може залишити нас байдужими. Вона має потрясти нас усіх і мобілізувати", - додав він.

Нагадаємо починаючи від 1980-х років, швидкість танення Гренландського льодовикового щита збільшилася у шість разів. За останні десять років кількість льоду, який він втратив, сягнула небачених масштабів. Чи означає це, що людству загрожує всесвітній потом - читайте у матеріалі ТСН.ua

Відео Останні години життя загиблих альпіністів у Гімалаях зафільмувала знайдена камера

Ці кадри зняли під час підйому. Камера зафіксувала приголомшливий засніжений краєвид, яким пересуваються прив'язані мотузками один до одного альпіністи. Громадяни Британії, Сполучених Штатів, Австралії та Індії, зокрема, й досвідчені скелелази, вирушили підкорити другу за розміром індійську вершину ще в травні. Незабаром зв'язок із групою зник. Минулого місяця рятувальники знайшли тіла сімох із восьми альпіністів.  

Останні години життя загиблих альпіністів у Гімалаях зафільмувала знайдена камера

Залиште свій коментар

Вибір редакції