В Ізраїлі екс-прем'єра знову судять по корупційній справі

Ольмерту ставиться в провину отримання хабарів, шахрайство, зловживання службовим становищем, підробка документів і ухилення від сплати податків.

В Окружному суді Єрусалиму в четвер почалося нове засідання у справі колишнього прем'єр-міністра Ехуда Ольмерта, обвинуваченого у фінансових злочинах. Технічне засідання по даній справі пройшло ще у вересні минулого року. Тепер справа буде розглядатися по суті.

На початку слухань Ольмерт заявив, що не винен, а також, що етап гучних заяв та особистих нападок закінчився, і суд встановить факти.

"Кілька місяців тому я прийшов сюди повністю невинним і впевнений, що покину ці стіни настільки ж невинним", - сказав Ольмерт. "З сьогоднішнього дня атмосфера гучних заяв та особистих нападок, що тривала два роки, завершена", - сказав він. Його адвокати також висловили надію, що "суд буде швидким і ефективним".

Сторона звинувачення вступила у фазу розгляду доказів у кілька ослабленому складі через скандал навколо ключового експерта у цій справі - заступника єрусалимського прокурора Урі Корба. Окружний суд заборонив йому перебувати в залі засідань у зв'язку з недавніми публікаціями в пресі гострих висловлювань Корба на адресу суддівського корпусу під час лекції перед студентами.

Серед іншого, заступник прокурора назвав суддів "ослами". У зв'язку з цим Корбі, який вів слідство у справі Ольмерта з самого початку, буде знаходитися в сусідньому приміщенні і в міру необхідності консультувати офіційного представника прокуратури, який бере участь в судовому процесі.

Нагадаємо, колишнього главу уряду Ізраїлю звинувачують в серії правопорушень. Зокрема, Ольмерту ставиться в провину отримання хабарів, шахрайство, зловживання службовим становищем, підробка документів і ухилення від сплати податків в період з середини 1990-х років до 2005 року.

У справі фігурують кілька епізодів. Перший - одержання неврахованих великих сум готівкою (до 600 тис. доларів) від американського бізнесмена Моріса Таланскі в період, коли Ольмерт готувався до передвиборчої боротьби за крісло мера Єрусалиму.

Другий - "подвійне фінансування" через громадські організації власних службових поїздок і представницьких витрат, а також поїздок членів його сім'ї, що не входять до складу делегацій.

Крім того, прокуратура включила до звинувачення питання про колекцію дорогих ручок, що належать екс-прем'єру. При оціночній вартості в 1,3 млн шекелів (більше 300 тис. доларів). Ольмерт у своїй податковій декларації вказав суму майже в 10 разів меншу.

Останній пункт обвинувачення – так звані політичні призначення в державному інвестиційному центрі в період, коли він очолював Міністерство промисловості і торгівлі.

Читайте також:

В Ізраїлі через вибухівку в листі припинили поштове сполучення

Ізраїльські військові заарештували 35 ультраправих активістів

Ізраїль взяв на озброєння новітні безпілотники, здатні розбомбити Іран

Ахмадінежад звинуватив Ізраїль у підготовці нової війни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: