В Ізраїлі зарізаний потомствений рабин і знавець Каббали, з яким радились політики

Мудреця з династії релігійних авторитетів вбив один з незадоволених клієнтів прямо на прийомі. До нього за порадою часто приходили політики і великі бізнесмени.

Поліція Ізраїлю розслідує резонансне вбивство 70-річного іудейського тлумача Еліезера Абухаціри. Мудреця з династії релігійних авторитетів вбив один з незадоволених клієнтів прямо на прийомі, причому цьому не змогла завадити навіть охорона відомого рабина.

Гучний злочин скоєно в ніч на п'ятницю в Беер-Шеві. Незадовго до півночі Еліезер Абухаціра брав для благословення відвідувачів в Єшива (вищому релігійному навчальному закладі для іудеїв). Раптово один із клієнтів накинувся на рабина з ножем і завдав старцю кілька ударів. Медики надали потерпілому першу допомогу і повезли його в місцеву лікарню, але по дорозі потерпілий помер.

Свідкам події вдалося затримати вбивцю, якого вони передали прибулим на місце розправи співробітникам поліції.

Близько 10 ранку було дозволено опублікувати ім'я затриманого. Ним виявився 42-річний Ашер Дахау, житель Ельада. За даними слідчих, Дахау кілька разів звертався до рабина-каббаліста за консультаціями з приводу сімейного життя і залишився незадоволений отриманими порадами. Ймовірно, це і стало мотивом злочину.

Рабин Абухаціра був онуком одного з найбільш шанованих сефардських праведників і чудотворців - рабина Ісраеля Абухаціра, більш відомого в Ізраїлі як Баба Салі. Як і його знаменитий дід, убитий рабин вважався знавцем Каббали (езотеричної течії в іудаїзмі). До нього за порадою часто приходили політики і великі бізнесмени.

При цьому рабин Абухаціра дотримувався найбільш жорсткого трактування Галахи (іудейського закону). Наприклад, він приховував своє обличчя і переходив з будинку в Єшива по спеціально побудованому для нього тунелю.

Втім, авторитет рабина не був таким вже незаперечним. Багато клієнтів, розчарувавшись в його порадах, прагнули звинуватити старця в шахрайстві. На початку 2010 року Абухацірою зацікавились навіть співробітники ФБР США.

Відомо, що рабин приблизно раз на рік приїздив до Нью-Йорка, де представлявся місцевій єврейській громаді "фахівцем з Каббали", що володіє надприродними здібностями. Там він проводив зустрічі з людьми, що потребують допомоги.

Зокрема, до Абухаціри зверталися тяжкохворі, які сподівалися на зцілення, а також безплідні подружжя, що мріяли про дітей. За "сеанс" рабин брав кілька тисяч доларів. Багато хто з "пацієнтів" Абухаціри, незадоволені відсутністю результату, подали в суд.

Сам рабин не коментував ці звинувачення. А на початку 1990-х років ізраїльська поліція вела схоже розслідування, але до звинувачень справа не дійшла.

Читайте також:

На Прикарпатті зарізали останнього гуцульського чаклуна

Підозрюваний у вбивстві останнього мольфара Нечая заявив, що той був язичником

У Карпатах поховали останнього мольфара, убитого божевільним фанатиком

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: