В Ізраїлі не знають, що робити з операцією в секторі Газа

Між членами уряду Ізраїлю назріває конфлікт з питання, що стосується розвитку військового конфлікту в секторі Газа.

Тоді як міністр оборони Ехуд Барак і міністр закордонних справ Ципі Лівні пропонують звернути операцію "Литий свинець", прем'єр-міністр Ехуд Ольмерт непохитний і наполягає на продовженні операції. Це питання Ольмерт хоче винести на розгляд урядової комісії з оборони, де його позицію підтримує більшість.

Ципі Лівні мотивує свою позицію тим, що Ізраїль вже досяг поставлених цілей, і подальші дії можуть завдати збитку інтересам країни. Ехуд Барак висловлюється за початок переговорів з представниками руху "Хамас" про відновлення перемир'я.

Як повідомляє газета Haaretz, члени уряду не підтримують Лівні, в той же час за позицію Барака висловлюються лише декілька міністрів. Більшість членів уряду і керівники служб безпеці виступають за розширення операції.

В той же час Ципі Лівні не прагне озвучувати свою позицію публічно, так, напередодні в інтерв'ю на радіо вона заявила, що операція в Газі продовжиться до тих пір, поки не будуть досягнуті всі поставлені урядом цілі. Міністр відмовилася назвати конкретні цілі, після досягнення яких операція буде згорнута.

Варто відзначити, що прем'єр-міністр Ехуд Ольмерт покине свою посаду після виборів в Кнесет, намічених на 10 лютого. Міністр оборони Ехуд Барак піде на ці вибори на чолі партії "Авода", а міністр закордонних справ Ципі Лівні - на чолі партії "Кадіма".

Нагадаємо, що Ехуд Ольмерт не раз висловлювався на користь ведення військових дій в Газі до переможного кінця. Так, неділю тому він заявив, що Ізраїль зупинить операцію в Газі лише після повного припинення терористичної активності і контрабанди.

"Я присвятив два роки мирним переговорам з палестинцями і сирійцями, але не піду на компроміс в питаннях безпеки ні в Газі, ні де-небудь ще, - підкреслив прем'єр. - Ні у кого не повинно бути сумнівів відносно нашої рішучості, твердості і готовності на всіх фронтах".

Нагадаємо, що йде 17-й день операції ізраїльської армії проти руху "Хамас", в секторі Газа продовжується наземна частина операції "Литий свинець". Не дивлячись на запеклий опір бойовиків, в понеділок ізраїльським танкам удалося увійти до житлових кварталів міста Газа. Заразйдуть бої з озброєними прибічниками руху "Хамас" на вулицях міста.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: