В Ізраїлі російські скульптори створять меморіал Червоній Армії

Завершився конкурс на будівництво монументу на честь перемоги Червоної Армії над нацистською Німеччиною. Його виграли російські скульптори.

Цього тижня російсько-ізраїльське журі обрало проект меморіалу на честь перемоги Червоної Армії над нацистською Німеччиною, який буде споруджений на березі Середземного моря в Ізраїлі, у місті Нетанії.

З 75 робіт, надісланих на конкурс, судді віддали перевагу твору колективу російських скульпторів Салавата Щербакова, Василя Перфільєва і Михайла Народицького.

Пам'ятник спроектований у вигляді темного лабіринту, закутки якого позначають трагічні моменти в історії єврейського народу: від єгипетського рабства і руйнування Єрусалимського храму до Голокосту.

Прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху почав недільне засідання кабінету з оголошення про завершення конкурсу. "Проект був вибраний з безлічі гідних пропозицій. Думаю, він зможе передати глибоку подяку, яку ми маємо до всіх, хто бився в тій жахливій війні за порятунок людства... Близько півмільйона євреїв воювали у лавах Червоної армії, і багато з них живуть сьогодні серед нас в Ізраїлі. Цей меморіал також символізує їх героїзм і внесок у перемогу", - сказав прем'єр.

Як повідомляють у канцелярії голови ізраїльського уряду, монумент коштуватиме 1 мільйон доларів і фінансуватиметься пожертвами єврейських громад всього світу.

Збір коштів і реалізація проекту в цілому доручені ізраїльському фондові "Керен ха-Єсод", який з 1920 року забезпечує мобілізацію фінансових ресурсів єврейської діаспори на потреби національного будівництва.

Читайте також:

Фельдман привіз в Ізраїль делегацію Верховної ради

Поляки зірвали відкриття пам'ятника бійцям Червоної армії

Росія визнала за палестинцями право на Східний Єрусалим

Депутата вигнали з Європарламенту за нацистські гасла

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: