В Ізраїлі паспорти видаватимуть лише після присяги на вірність державі

Присяга містить клятву вірності "єврейській, сіоністській та демократичній державі".

Партія "Наш дім - Ізраїль", яку очолює міністр закордонних справ Ізраїлю Авігдор Ліберман, запропонувала зобов'язати ізраїльтян присягати на вірність державі.

Партія подала законопроект про цивільну присягу на затвердження кабінету міністрів. Уряд обговорить його 31 травня. Якщо міністри схвалять документ, він буде внесений в Кнесет.

Представник партії "Наш дім – Ізраїль" Таль Наум пояснив журналістам, що присягу повинні приносити Ізраїлю "як єврейській, сіоністській і демократичній державі". Якщо законопроект буде прийнято, лише після проголошення цієї клятви 16-річному ізраїльтянину видаватимуть паспорт.

Крім положення про присягу, в законопроекті міститься норма, згідно з якою ухилення ізраїльтянина від служби в армії або від альтернативної цивільної служби повинно каратися позбавленням громадянства. Зараз служба в армії є обов'язковою для всіх ізраїльських чоловіків і жінок, але громадянства за ухилення від неї не позбавляють.

Юрист Асоціації захисту цивільних прав в Ізраїлі Одед Феллер назвав розроблений партією глави МЗС законопроект антидемократичним і фашистським. Критики говорять про небезпеку утиску прав ізраїльських арабів. Якщо законопроект буде прийнятий, то араби, що відмовилися присягати "єврейській державі" будуть позбавлені паспортів.

Тоді вони не лише позбудуться можливості відкрити банківський рахунок або одержати права водія, але і взагалі не зможуть ходити по вулицях: всі жителі Ізраїлю зобов'язані повсюди носити з собою паспорт. В даний час араби складають приблизно одну п'яту населення Ізраїлю.

Крім арабів, приймати присягу, ймовірно, відмовляться ультраортодоксальні євреї. Вони виступають проти створення єврейської держави до приходу "месії".

У лютому партія "Наш дім – Ізраїль" зайняла третє місце на виборах в Кнесет. 15 березня Ліберман підписав угоду з Біньяміном Нетаніягу, лідером партії "Лікуд", яка виграла вибори.

За цією угодою Ліберман посів пост міністра закордонних справ в уряді Нетаніягу. Партія "Наш дім – Ізраїль" оголошувала про необхідність введення присяги для громадян країни ще під час передвиборчої кампанії у лютому.

Читайте також:

Єрусалим святкує річницю визволення

США підтверджують, що іранські ракети небезпечні для Ізраїлю

Спецслужби Ізраїлю обшукали Папу Римського та знайшли у його валізі кров

ООН виставила Ізраїлю рахунок на 11 мільйонів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: