В Ізраїлі присягатимуть на вірність країні при отриманні громадянства

Таку ініціативу прем'єр Ізраїлю збирається оформити у вигляді поправки до Закону про громадянство і подати її на затвердження кабінету найближчим часом.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху оголосив про намір ввести присягу на вірність "єврейській демократичній державі" як процедуру, обов'язкову для отримання ізраїльського громадянства.

Свою ініціативу прем'єр збирається оформити у вигляді поправки до Закону про громадянство і подати її на затвердження кабінету найближчим часом.

"Ізраїль - національна держава єврейського народу. Це керівний принцип урядової політики, внутрішньої і зовнішньої, основа ізраїльського законодавства. Він знайшов вираження у фразі "єврейська демократична держава", яку слід включити в текст присяги для тих, хто прагне стати натуралізованими громадянами Ізраїлю", - заявив Нетаньяху.

Аналогічну законодавчу ініціативу було минулого року внесено на розгляд уряду партією Наш дім Ізраїль (НДІ), яка має в своєму розпорядженні третю за чисельністю фракцію в Кнесеті і є найбільшим коаліційним партнером правлячої партії Лікуд.

На думку аналітиків, своєю ініціативою Нетаньяху намагається заручитися підтримкою правих партій, що дозволить пролонгувати мораторій на переселенське будівництво заради збереження процесу переговорів з палестинцями.

З пролонгацією заборони на будівництво в єврейських поселеннях Західного берега річки Йордан палестинці пов'язали свою подальшу участь у прямих переговорах з Ізраїлем.

Водночас, критики звинувачують ізраїльського прем'єра в наступі на права етнічних та релігійних меншин, в першу чергу ізраїльських арабів, які становлять п'яту частину громадян Ізраїлю і сприймають створення єврейської держави в 1948 році як національну катастрофу.

Нагадаємо, раніше влада Ізраїлю заборонила в'їзд в країну євреям з кримінальним минулим, незважаючи на те, що право на репатріацію закріплено в одній з основних державних норм, Законі про повернення.

Згідно з інструкцією МВС, всі охочі повернутися на історичну батьківщину повинні представити довідку про відсутність судимості і проблем із законом.

Читайте також:

Ізраїль депортує володарку Нобелівської премії

ООН визнала "неймовірну жорстокість" Ізраїлю щодо Флотилії свободи

Ізраїль обурили слова Клінтона про російськомовне населення

Ізраїль захистить свої кордони залізним куполом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: