В Ізраїлі розпочалися парламентські вибори

На 120 місць в Кнесеті претендують 34 партії: від політичних "важкоатлетів" до невеликих об'єднань. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Парламентські вибори розпочалися у вівторок в Ізраїлі, за їх підсумками буде також сформовано уряд і призначений новий прем'єр-міністр.

Майже 5,3 мільйона виборців зможуть проголосувати на 9,5 тисяч дільницях, які відкриті по всій країні з 7.00 до 22.00 за місцевим часом.

На 120 місць в Кнесеті претендують 34 партії: від політичних "важкоатлетів" з сотнями тисяч членів і претензіями на місця в уряді до невеликих об'єднань, що ратують за права батьків-одинаків, добиваються легалізації легких наркотиків та ведуть боротьбу зі свавіллям банків і не мають реальних шансів потрапити до парламенту.

Опитування, останні з яких були опубліковані минулої п'ятниці, віддають перше місце з 25-27 місцями в парламенті опозиційної правої партії "Лікуд" на чолі з екс-прем'єром Біньяміном Нетаньяху. На два мандати від неї відстає правляча нині центристська партія "Кадіма" під головуванням глави МЗС Ципі Лівні.

Основна відзнака між фаворитами - щодо близькосхідного мирного процесу. Лівні виступає за швидке вирішення конфлікту з палестинцями і реалізацію принципу "дві держави для двох народів".

Нетаньяху сприймається як прихильник збереження статусу-кво. Він заперечує проти форсованого врегулювання і пропонує змістити акценти мирного процесу з політичної проблематики на соціально-економічну взаємодію, яка повинна з часом створити передумови для палестинської незалежності.

Третім в боротьбі за голоси виборців може стати "Наш дім Ізраїль" на чолі з вихідцем з Молдавії Авігдором Ліберманом. З очікуваними 17-19 мандатами права партія випереджає лівоцентристську, стару в Ізраїлі, партію "Авода", яку веде на вибори міністр оборони Ехуд Барак.

Голосування минає за партійними списками. Списки, що отримали не менше 2% голосів, беруть участь в розподілі депутатських мандатів. Жодній партії за всю історію Ізраїлю не удавалося отримати 61 місце 120-місцевому Кнесеті, тому уряд країни завжди формувався на коаліційній основі.


Читайте також:
ХАМАС може оголосити про перемир'я з Ізраїлем після виборів
Ізраїльтяни перехопили судно, яке йшло в сектор Газа
В ізраїльського посла в Швеції жбурнули черевиком

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: