В Ізраїлі система ПРО діятиме через sms: "Увага, ракета падає тобі на голову!"

У 2011 році Ізраїль запустить нову систему оповіщення на випадок ракетних ударів. Сигнал тривоги передаватиметься на всі мобільні, по радіо, ТБ, через Інтернет і гучномовці.

З червня майбутнього року в Ізраїлі почне діяти нова система оповіщення на випадок ракетних ударів з боку Ірану, Лівану, Сирії або Гази.

У разі ракетної атаки на мобільні телефони буде розсилатися безкоштовне повідомлення "Увага, ракета падає тобі на голову!". Текст не обов'язково виглядатиме так, але зміст буде саме таким.

Отримати тривожне повідомлення можна буде "своєчасно" на всіх ізраїльських стільникових телефонах, пише італійська газета Corriere della Sera.

Як пояснили в Міноборони країни, під словом "своєчасно" мається на увазі одна хвилина. Цього часу має бути достатньо, щоб перейти в бомбосховище, наявне в кожному житловому будинку.

Нова Централізована система тривоги розміщується в секретному бункері в пустелі Негев. У цій системі використовуються зразкові сенсори, які з точністю розраховують траєкторію польоту ракети і визначають район поразки. За долю секунди програма відправить сигнал тривоги на всі телефони, що функціонують в даній зоні - через sms, вібросигнал, аудіопопередження і світловий сигнал на дисплеї. Одночасно сигнал SOS буде переданий по радіо і ТБ, через Інтернет-сайти, світлові табло, вуличні гучномовці.

"Це унікальна система колективного превентивного оповіщення у світі", - стверджують військові.

Вона створена ізраїльтянами за участі шведської компанії Ericsson. Програма обійшлася в 7 млн доларів.

"Кожного тижня на адресу Ізраїлю звучать погрози про ракетний дощ. З деякого часу з території Гази поновилися спорадичні пуски ракет Qassam. В Ізраїлі готуються до найгіршого", - пише Corriere della Sera.

Так, у липні Ізраїль завершив випробування нової системи ПРО. За даними випробувачів, протиракетна система "Залізний купол" не упустила жодної ракети умовного противника.

А під час нещодавньої реконструкції центральної площі театру Хабіма в Тель-Авіві було вирішено побудувати чотири підземні поверхи – вони працюватимуть як парковки, але у випадку надзвичайної ситуації стануть гігантським сховищем для громадян.

Читайте також:

Ізраїльські військові заарештували генсека парламенту Палестини

Ізраїль побачив себе частиною Європи

Ізраїль отримає від США 20 винищувачів п'ятого покоління в обмін на поступки палестинцям

Вчені з'ясували, яким чином перед євреями та Мойсеєм розступилося море

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: