Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Ізраїлі у віці 113 років помер найстаріший чоловік світу

Ісраель Криштал пережив дві світові війни і концентраційний табір.

В Ізраїлі помер найстаріший чоловік світу - 113-річний Ісраель Криштал.

Він помер у п'яницю, 11 серпня, і лише близько місяця не дожив до свого 114-річчя, повідомляє видання Haaretz.

Ісраель Кришталь був визнаний найстарішим чоловіком у світі після смерті японця Ясутаро Коіде у 2016 році.

ВідеоВ Індонезії попрощалися з чоловіком, який прожив 147 років

Ізраїльтянин народився у вересні 1903 року у польському селі, яке тоді було частиною Російської імперії. У віці 17 років він переїхав до міста Лодзь, де одружився і почав займатися кондитерською справою.

Після окупації Польщі нацистською Німеччиною Криштал опинився у гетто, а потім – у концентраційному таборі Аушвіц-Біркенау. Його дружина і двоє дітей загинули під час Голокосту.

Коли закінчилася Друга світова війна, Ісраель Криштал вдруге одружився і згодом переїхав до Ізраїлю, де продовжив свій кондитерській бізнес. В нього народилися двоє дітей, які народили йому багато онуків та правнуків.

Коли минулого року представник Книги рекордів Гіннеса сказав йому, що він дійсно найстаріший чоловік світу, Криштал відповів, що це не має значення. Коли його запитали, чи існує секрет його довголіття, він відповів: "У кожного своя вдача, вона дається з небес, тут немає секретів".

Криштал, який жив протягом століття та був свідком двох світових воєн, сказав, що світ сьогодні перебуває у гіршому стані.

"Світ гірший, ніж у минулому", - сказав він. "Мені не подобається вседозволеність тут. Все дозволено. У наш час молоді люди не були настільки жорсткими, як зараз. Їм доводилося думати про професію та про те, щоб заробляти собі на життя. Це були теслі, кравці. Цього сьогодні вже нема. Тепер усе високотехнологічне. Речі даються легко, без зусиль, без ручної праці минулого. Коли ми були дітьми, наші батьки казали нам: "Ви одружуватиметесь на цій, а не на цій". Сьогодні діти вирішують все. Колись батьки мали останнє слово".

Нагадаємо, в італійському місті Вербанія померла найстаріша жителька планети Емма Морано. Торік їй виповнилося 117 років. Вона була єдиною в світі, хто народився в XIX сторіччі - 29 листопада 1899 року. Емма Морано жила у трьох сторіччях, бачила на своєму віку дві світові війни та пережила одинадцятьох Пап Римських. Наприкінці життя вона погано чула і майже нічого не бачила. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції