В Ізраїлі відзначили 20-річчя імміграції євреїв СРСР

Почавши у 1989 році, велика алія привела до Ізраїлю близько мільйона вихідців з СРСР.

Глава ізраїльського уряду Біньямін Нетаньяху відзначив у неділю 20-річчя початку масової імміграції радянських євреїв, назвавши її одним із найбільших чудес, які трапилися з Державою Ізраїль.

Почавши у 1989 році, велика алія привела до Ізраїлю близько мільйона вихідців з СРСР. Алія - буквально "сходження" - термін, який використовується в івриті для позначення переїзду євреїв на проживання в Ізраїль.

"Двадцять років пройшло з того часу, як упала залізна завіса і брами Радянського Союзу відчинилися для вільної еміграції. З того часу близько одного мільйона нових іммігрантів приїхали в Ізраїль з колишнього Радянського Союзу... і змінили вигляд ізраїльського суспільства", - сказав прем'єр-міністр на недільному засіданні уряду.

"Інтегрувавшись, вони стали важливим елементом всіх аспектів життя країни - економіки і безпеки, науки і медицини, спорту, культури і мистецтв. Повертаючись до минулого, можна з упевненістю говорити, що ця хвиля імміграції стала одним з найбільших чудес, які трапилися з Державою Ізраїль", - продовжив Нетаньяху.

На підтвердження того, наскільки затребувані можуть бути вихідці з колишнього СРСР і наскільки вони інтегровані в ізраїльське суспільство, прем'єр перерахував російськомовних членів свого кабінету - міністра закордонних справ Авігдора Лібермана, туризму Стаса Місежнікова, інформації Юлія Едельштейна, алії і абсорбції Софу Ландвер.

Читайте також:

Чавес назвав Ізраїль "лакеєм-вбивцею на службі імперіалізму"

Ізраїль обміняє полоненого капрала на півтисячі палестинських бойовиків

Ізраїль та Швеція на межі дипломатичної війни через газету

Ізраїль заморожує будівництво на Західному березі Йордану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: