В Ізраїлі журналіст звинуватив солдат у вбивствах палестинців заради органів

Сам винуватець скандалу в інтерв'ю шведському радіо заявив, що не може ні підтвердити, ні спростувати представлену в його статті версію подій за недоліком доказів.

В Ізраїлі розгнівані статтею шведського журналіста, який припустив, що ізраїльські солдати вбивають палестинців заради подальшої трансплантації їх органів. Замітка-розслідування Дональда Бострома з газети Aftonbladet викликала цілий шквал обурення серед ізраїльтян. Реакція послідувала навіть на найвищому рівні. Так, глава прес-служби ізраїльського уряду Даніель Симен висловив думку, що стаття грає на "низовинних антисемітських темах", а МЗС Ізраїлю вважає її "настільки расистською", що має намір звернутися до шведських властей з проханням розібратися в ситуації.

Шведське посольство в Тель-Авіві поспішило відхреститися від думки свого співвітчизника, заявивши, що для самої Швеції і її жителів стаття є такою, що не менш шокує і образливою, чим для ізраїльтян. "Ми повністю розділяємо тривогу ізраїльського уряду, ЗМІ і суспільства із цього приводу", - мовиться в заяві посольства.

Стаття, що поставила країни на грань дипломатичного скандалу, була опублікована 17 серпня 2009 р. із заголовком "Наших синів викрадають заради органів" і ґрунтується на розповідях палестинців з сектора Газу. У ній Бостром проводить паралелі між дефіцитом органів для трансплантації в Ізраїлі і регулярним розтином тіл убитих палестинців, що проводиться ізраїльськими патологоанатомами. Він також згадує історію 17-річної давнини, коли Ізраїль в 1992 р. оголосив кампанію по залученню нових донорів для пересадки органів. "В той самий час, як проводилася ця кампанія, молоді палестинці безслідно зникали, а днів через п'ять їх трупи із слідами розтину з'являлися в околицях їх рідних сіл", - пише автор.

Втім, Бостром приводить в статті і офіційний коментар армії Ізраїлю, який свідчить, що розтин убитих ізраїльськими солдатами палестинців, - стандартна і звичайна процедура.

Сам винуватець скандалу в інтерв'ю шведському радіо заявив, що не може ні підтвердити, ні спростувати представлену в його статті версію подій за недоліком доказів. Проте він висловив бажання, щоб із цього приводу було проведено розслідування, яке б розставило все по своїх місцях.

Читайте також:

Ізраїль заморожує будівництво на Західному березі Йордану

Ізраїль виселяє палестинські сім'ї з Східного Єрусалиму

Глава Палестини вимагає від Ізраїлю демонтувати "стіну безпеки"

Ізраїль дозволив палестинцям озброїтися автоматами Калашникова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: