В Ізраїлі знову арештований "ядерний шпигун"

Досі Вануну залишався під домашнім адміністративним арештом за порушення умов звільнення.

Ізраїльська поліція заарештувала фізика-ядерника Мордехая Вануну, більш відомого як "ядерний шпигун", за те, що він порушив заборону на спілкування з іноземцями.

Досі Вануну залишався під домашнім адміністративним арештом за порушення умов звільнення. Чотири місяці тому він подав позов з вимогою скасувати заборону на виїзд за кордон, спілкування з іноземцями, а також правило, що забороняє йому підходити до іноземних посольств. Суд ухвалив, що дані обмеження залишаться в силі ще на півроку, після чого Вануну зможе ще раз звернутися до суду.

У 1986 році Мордехай Вануну був засуджений до тривалого тюремного ув'язнення за передачу британській газеті The Sunday Times секретних відомостей про проведені в ізраїльському атомному центрі поблизу міста Дімона дослідження в галузі ядерної зброї. Вивчивши їх, фахівці зробили висновок, що Ізраїль володіє ядерним арсеналом.

Вануну вийшов з в'язниці в 2004 році, але ізраїльська влада не дозволили фізику залишати країну. Згідно з умовами звільнення, колишньому техніку, який працював в ядерному центрі в Дімоні, було заборонено залишати територію Ізраїлю і спілкуватися з іноземцями.

Однак Вануну неодноразово порушував ці умови, зокрема, даючи інтерв'ю іноземним репортерам. У 2004 році він намагався виїхати до Віфлеєму, розташованому за межами території, по якій йому дозволили пересуватися, але був зупинений і затриманий поліцією.

З часу виходу з в'язниці Вануну, який перейшов у християнство з іудаїзму, проживав у приміщенні церкви в Єрусалимі. Ізраїльська влада побоюється, що Вануну ще зберігає багато секретів, якими він може поділитися з рештою світу. Однак сам фізик заявляє, що він більше нічого не знає і хоче залишити країну.


 

Читайте також:

Росіянин отримав вісім років колонії за шпіонаж на користь Грузії

Літнє подружжя американців зізналося у шпигунстві на користь Куби

Обама розпочав листування з кубинською дисиденткою

Влада Південної Кореї впіймала шпигуна з КНДР

ВідеоВ Ізраїлі знову арештований "ядерний шпигун"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: