В каліфорнійському суді борються за право власності над велетенським смарагдом

У США суд встановить законного власника смарагду вагою 380 кг. Цей неогранений дорогоцінний камінь оцінюється в 270 млн доларів.

Каліфорнійському суду належить вирішити, хто є власником одного з найбільших у світі смарагдів - смарагду Баїя.

Шматок граніту вагою 380 кілограмів (180 тис. каратів) з частими вкрапленнями смарагдових кристалів названий на ім'я бразильського штату Баїя, де він був знайдений.

Цей неогранений дорогоцінний камінь оцінюється в 270 млн доларів.

На звання його законного власника претендує щонайменше шестеро людей. Суддя заслухає їхні аргументи перш, ніж оголосити про своє рішення в жовтні.

Один з головних претендентів на смарагд - каліфорнійський бізнесмен Ентоні Томас. Він каже, що незабаром після виявлення Баїя 9 років тому заплатив за нього двом бразильським торговцям дорогоцінними каменями 60 тис. доларів.

Томас стверджує, що наказав доставити смарагд до себе додому в Сан-Хосе, але так і не отримав куплений товар. За словами бізнесмена, його намагалися переконати в тому, що Баїя був викрадений, і перепродати його дорожче.

Американцеві важко довести своє право на володіння коштовністю оскільки, за його словами, пожежа в його будинку знищила квитанцію про продаж каменю.

Про подальшу долю смарагду відомо, що він зберігався певний час у банку в Нью-Орлеані. Під час урагану Катріна сховище було затоплено, і Баїя кілька місяців перебував під водою.

Після цього один потенційний покупець доставив його на експертизу в Лас-Вегас, де на гігантський смарагд наклала арешт поліція Лос-Анджелеса.

Читайте також:

В Україні розгорівся "ювелірний" скандал

Ціни на золото встановили новий рекорд

Канадці придбають золоте родовище на Дніпропетровщині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: