В Канаді перемогли консерватори

Консервативна партія Канади перемогла на парламентських виборах, а її лідер Стівен Харпер зберіг посаду прем'єр-міністра країни.

Остаточні підсумки виборів ще не відомі, проте вже відомо, що консерваторам не вистачило 10-12 місць для отримання абсолютної більшості в парламенті. Таким чином, вже утретє підряд уряд Канади буде сформований партією, що не має абсолютної парламентської більшості.

У своїй промові після оголошення попередніх результатів виборів Стівен Харпер закликав всі партії залишити розбіжності в ім'я захисту канадської економіки в період глобальної фінансової кризи. Представники головної опозиційної партії - Ліберальної - вже виразили готовність співробітничати з консервативним урядом.

Стівен Харпер став прем'єр-міністром в 2006 році, після того, як консерватори перемогли на виборах лібералів, які перебували при владі з 2003 року. На думку спостерігачів, перемогу консерваторів забезпечила відсутність єдності на "лівому фланзі", де, окрім Ліберальної, діють Нова демократична партія і Партія зелених. Крім того, частину голосів у лібералів відтягнув "Квебекський блок", виступаючий за незалежність Квебека.

Парламентські вибори в Канаді були достроковими. Харпер призначив їх, щоб уникнути відставки свого уряду, яку мала намір ініціювати ліберальна опозиція.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: