В Канаді внук царського міністра очолить опозицію

Лідером Ліберальної партії Канади, яка очолює опозиційну коаліцію в парламенті країни, стане нащадок російських емігрантів Майкл Ігнатьєфф.

Як передає агентство France Presse, він залишився єдиним претендентом на цю посаду після того, як останній з суперників, колишній прем'єр провінції Онтаріо Боб Рей зняв свою кандидатуру.

Ігнатьефф є внуком графа Павла Ігнатьєва, що був міністром народної освіти при Миколі II, і правнуком графа Миколи Ігнатьєва, що служив дипломатом при Олександрі II і міністром внутрішніх справ при Олександрі III. 61-річний Майкл Ігнатьєфф народився в Канаді, закінчив університет Торонто, а потім працював на академічних посадах в Оксфорді, Кембриджі і Гарварді. Він - відомий на Заході учений, що спеціалізується на історії канадської культури, дослідженнях в області прав людини і міжнародних відносин.

Загроза нових дострокових парламентських виборів змусила лібералів відправити у відставку свого лідера Стефана Діона і зайнятися пошуком гідного наступника. Як очікується, 17 грудня Ігнатьєфф офіційно буде названий тимчасовим лідером Ліберальної партії після консультацій її керівництва з регіональними відділеннями.

В разі перемоги Ліберальної партії на парламентських виборах внук царського міністра стане прем'єр-міністром Канади.