В Каннах на акції в підтримку України затримали активістів: фото

Дата публікації
Перегляди
11к
Час на прочитання
3 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber

Перед церемонією закриття 75-го Каннського кінофестивалю українці привернули увагу до війни плакатами із назвами українських міст, поруйнованих РФ.

У суботу, 28 травня, перед церемонією закриття кінофестивалю в Каннах кілька людей провели акцію проти війни, яку розв’язала РФ в Україні.

Про це повідомили ТСН.ua очевидці.

Активісти стояли із саморобними плакатами з написом “Один квиток до” та назвами українських міст. Таким чином вони копіювали поведінку кіноманів, які шукають квитків на конкретні фільми чи вечірки фестивалю. 

На акції українці, що були змушені тікати від війни до Франції, також співали гімн України та пісню “Червона калина”.

“До українців, що тримали плакати та мали сумку жовто-блакитного кольору, як наш прапор, підходила поліція та просила її зняти”, - повідомляють очевидці.

За їхніми словами, декількох учасників мирної акції затримала поліція. Вони не мали офіційного погодження на проведення заходу. Після перевірки документів всіх відпустили.

«Ми шукаємо квиток Гостомель, Ірпінь, щоб побачити на свої очі, що відбувається насправді в Україні», - говорить учасниця акції Тетяна Белз.

«Після перших 10 хвилин акції до нас прийшла поліція без форми. Вони забрали декілька листівок: «Один квиток до Бучі, один квиток до Ірпіня..» та заборонили їх роздавати. Сказали, що в Каннах не можна стояти з плакатами і що не можна нічого показувати іншим людям, тому я запитала чи незаконно говорити про геноцид, про те, що зараз відбувається в Україні через Росію? Поліцейський сказав, що він особисто не заперечує те, що ми робимо і він розуміє, але якщо ми не зупинимося, нас заарештують. Але ми не зупинилися і продовжили нашу акцію. Ми вважаємо, що зараз найважливіше говорити про страждання українського народу. Мені здається, що світ, незважаючи на те, що він бачить те, що відбувається в Україні, не дивлячись на те, що він бачить фотографії наслідків, знає про зґвалтування дітей російськими солдатами, увесь світ бачить, що Путін і його оточення закликають до геноциду, що російський народ прагне до геноциду українського народу.  У цей момент весь світ має бути з Україною, і коли люди святкують такий час, як фестиваль, люди повинні пам’ятати, що відбувається в Україні, і тому ми тут», - розповідає організаторка акції з україно-польської організації filmforfreeukraine Агата Вінська.

Перед церемонією закриття кінофестивалю в Каннах активісти провели акцію проти війни в Україні

Перед церемонією закриття кінофестивалю в Каннах активісти провели акцію проти війни в Україні

«Ми пішли просто з цими листочками на яких написано від руки ticket to Irpin та ticket to Bucha, до нас підійшли чоловіки з написом поліція, але в них в руках була тільки стрічка з написом поліція в громадянському одязі. Забрали листочки, попросили паспорти, а потім відійшли кудись, підійшли потім і сказали, що ми вільні, але листочки забрали», - розповіла ТСН учасниця акції Марина Бугай.

Нагадаємо, цього року на Канському кінофестивалі дуже багато говорять про Україну. Зокрема, там відбулася світова прем'єра фільму українського режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука "Памфір".

У французьких Каннах відбулася українізація: місто потроху стає жовто-блакитним

У французьких Каннах відбулася українізація: місто потроху стає жовто-блакитним

Читайте також:

Наступна публікація