В казці "Пеппі Довгапанчоха" знайшли ознаки расизму

В казці "Пеппі Довгапанчоха" знайшли ознаки расизму

Пеппі Довгапанчоха є улюбленою героїнею мільйонів дітей по всьому світу

На думку німецьких жінок-евангелісток, казка про Пеппі Довгупанчоху ображає чорношкірих дітлахів.

У знаменитій дитячій книжці шведської письменниці Астрід Ліндгрен "Пеппі Довгапанчоха" знайшли ознаки расизму.

Про те, що повість сповнена "колоніальних расистських стереотипів" заявила теолог Еске Вольрад з німецької асоціації жінок-евангелісток.

"Справа не в тому, що сама фігура Пеппі Довгапанчоха - расистська, а в тому, що всі три книжки з трилогії сповнені колоніальних расистських стереотипів", - вважає Вольрад.

Вона розповіла, що з цих міркувань видавці вже змінили в одній з книг батька героїні - замість "негритянського короля" з'явився "південно-морський король". Але Вольрад переконана, що залишається ще багато проблемних фрагментів.

"У книзі чорні дітлахи кидаються один в одного піском на очах у білих хлоп'ят. Коли я читала книгу своєму племіннику - а він чорношкірий - я просто викинула цей епізод", - сказала Вольрад.

При цьому вона зазначила, що не може ні в чому дорікнути книзі в цілому. Навпаки, за її словами, там є дуже багато позитивних речей: наприклад, сильний жіночий характер, відповідальність дітей за свої вчинки, протест проти жорстокості щодо тварин тощо.

Нагадаємо, раніше в США піддали цензурі знамениті романи Марка Твена "Пригоди Гекльберрі Фінна" і "Пригоди Тома Соєра". У новому виданні книги видалили усі "неполіткоректні" вислови, зокрема слово "негр", а також слово "раб" по відношенню до чорношкірого. До цього твори Твена були виключені з програм десятків шкіл США через використання слова "негр".

Читайте також:

У США із книг Марка Твена виріжуть "образливі" слова "негр" і "раб"

Через 40 років білі в США стануть етнічною меншістю

У Швейцарії гру в піжмурки назвали расистською

Аналіз ДНК показав, що предками Гітлера були негри та євреї

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Наступна публікація