В Киргизії кількість загиблих під час заворушень досягла 79 осіб

За ніч у лікарнях померли три людини. Всього госпіталізовано близько 500 чоловік. Кількість постраждалих склала більше півтори тисячі осіб.

В Киргизії, за останніми даними, число загиблих під час заворушень 7-8 квітня 2010 р. склало 79 людей, повідомила прес-секретар міністерства охорони здоров'я Олена Баялінова.

За її словами, за ніч у лікарнях померли три людини. Всього госпіталізовано близько 500 чоловік. Кількість постраждалих і тих, хто звернулися за допомогою в медустанови країни, склала більше півтори тисячі осіб. У морзі на сьогодні залишаються сім непізнаних тел.

Нагадаємо, 6 квітня напередодні Народного курултаю (з'їзду) опозиції був затриманий один з лідерів опозиції Болотбек Шерніязов - заступник голови опозиційної партії "Ата-Мекен". Після арешту опозиціонера його прихильники вийшли до обласної адміністрації Талас і зажадали його негайного звільнення.

Після цього почалися заворушення в містах країни. У ніч на 7 квітня практично всі лідери опозиції були затримані і доставлені в будівлю Служби національної безпеки республіки.

Вранці 7 квітня народні хвилювання почалися в Бішкеку, Чуйській і Наринській областях.

У Токмаку мітингуючі захопили адміністрацію Чуйської області, в Нарине - обладміністрацію Наринської області.

Опозиція заявила про розпуск парламенту і формування нового уряду. Президент Киргизії Курманбек Бакієв знаходиться в м.Ош на півдні республіки.

У Киргизії оголошені в розшук двоє його синів - Максим та Марат Бакієв, а також рідний брат президента Жаниш Бакієв, який очолював Службу державної охорони Киргизії.

Бакієв звинувачується в тому, що, як припускає слідча група, саме він наказав силовикам відкрити вогонь під час заворушень 7 квітня. Відносно родичів Курманбека Бакієва порушено кримінальну справу.

Читайте також:

У Киргизії вирішили змінити конституцію, щоб позбавити Бакієва недоторканості

Два сина і брат президента Киргизії оголошені у розшук

Новостворений уряд у Киргизії відмовився від переговорів з Бакієвим

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: