В Китаї поновилися безлади. На вулиці вийшли сотні уйгурів

Сотні уйгурів знову вийшли на вулиці в Урумчі. За словами очевидців, поновилися безлади і зіткнення з поліцією.

З новою силою спалахнули масові безлади в китайській провінції Сіньцзян. У вівторок, 7 липня, на вулиці вийшли не менше 200 людей, які вимагали звільнити своїх родичів та близьких, затриманих поліцією.

Після придушення недільних маніфестацій в адміністративному центрі провінції місті Урумчі поліція заарештувала більше 1400 демонстрантів. Кількість жертв зіткнень зросла до 156 людей, понад тисячу були поранені. Зіткнення супроводжувалися підпалами магазинів і автомобілів, а також грабежами.

Масовим виступам передували запеклі сутички між уйгурами і етнічними китайцями, які сталися в червні на півдні Китаю. Округ Сіньцзян, населений переважно уйгурами-мусульманами, багато років є джерелом напруженості. Тут проживають близько восьми мільйонів уйгурів, і деякі кола хочуть домогтися їхньої незалежності.

Як повідомляє державне китайське агентство "Сіньхуа", в правоохоронних органах країни вважають, що в регіоні діють агітатори, які намагаються влаштувати безлади і в інших містах. В понеділок поліція також розігнала масові хвилювання в сусідньому з Урумчі місті Кашгар.

В самому Урумчі напередодні спостерігався відносний спокій, місто патрулювали співробітники сил безпеки. Надходили повідомлення, що мобільний зв'язок там був відключений, а доступ в Інтернет блокований або сильно сповільнений.

Державні чиновники заявляють, що за безладами стоять уйгурські сепаратисти з-за кордону, зокрема, організація "Всесвітній конгрес уйгурів", яку очолює Ребія Кадір.

Представники уйгурських організацій стверджують, що недільні демонстрації в Урумчі носили мирний характер і покладають провину за загибель людей на поліцейських, які вели безладну стрілянину.

Читайте також:

В міжетнічних зіткненнях в Китаї загинули більше 140 людей

На фабриці іграшок в Китаї сталася масова бійка: є жертви

Міжетнічні зіткнення в Китаї

Через повені з південних провінцій Китаю евакуйовані 320 тисяч людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: