В Китаї судять підозрюваних в отруєнні молока

Дві людини постали перед судом в Китаї у справі про виробництво отруєного молока. Деталі - на відео (без коментарів. Reuters).

Отруєне молоко стало причиною смерті щонайменше шести дітей, 300 тисяч людей отримали отруєння різного ступеня. Китайці, які з'явилися перед судом, звинувачуються в тому, що вони додавали в молоко токсичну хімічну речовину меламін.

Процес розпочався в п'ятницю в місті Шицзячжуан, де розташована компанія Sanlu, що випускала це молоко в продаж.

Китайське телебачення показало, як троє суддів допитували обвинувачених, на руках у яких були наручники. За оцінками деяких адвокатів, їм загрожує мінімум 10 років тюремного ув'язнення.

Китайська поліція виявила підпільний цех в провінції Шандун на сході КНР, де було виготовлено 600 тонн меламіну. Це було найбільше джерело меламіну в Китаї.

У вересні, коли вибухнув скандал з приводу отруєного молока, слідчі розкрили цілу мережа виробників меламіну і посередників, які забезпечували цією речовиною дилерів з продажу молока. Дилери додавали меламін в молоко, яке нерідко розбавлялося. Перевірки якості молока з меламіном показували, що там міститься достатня кількість протеїнів.
Дилери продавали це молоко великим компаніям, які не перевіряли його на наявність сторонніх домішок.

В результаті постраждала велика кількість дітей, для яких це молоко було єдиним продуктом харчування. У багатьох були виявлені хвороби нирок.

Компанія Sanlu, що продавала отруєне молоко, оголошена банкротом; її борг становить 1,1 млрд. юанів (160 млн. доларів). 43% акцій Sanlu належать новозеландській компанії Fonterra.

Китайські суди поки що відмовляються розглядати вимоги про компенсацію постраждалим споживачам отруєного молока.


ВідеоВ Китаї судять підозрюваних в отруєнні молока

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: