В Китаї судять підозрюваних в отруєнні молока

Дві людини постали перед судом в Китаї у справі про виробництво отруєного молока. Деталі - на відео (без коментарів. Reuters).

Отруєне молоко стало причиною смерті щонайменше шести дітей, 300 тисяч людей отримали отруєння різного ступеня. Китайці, які з'явилися перед судом, звинувачуються в тому, що вони додавали в молоко токсичну хімічну речовину меламін.

Процес розпочався в п'ятницю в місті Шицзячжуан, де розташована компанія Sanlu, що випускала це молоко в продаж.

Китайське телебачення показало, як троє суддів допитували обвинувачених, на руках у яких були наручники. За оцінками деяких адвокатів, їм загрожує мінімум 10 років тюремного ув'язнення.

Китайська поліція виявила підпільний цех в провінції Шандун на сході КНР, де було виготовлено 600 тонн меламіну. Це було найбільше джерело меламіну в Китаї.

У вересні, коли вибухнув скандал з приводу отруєного молока, слідчі розкрили цілу мережа виробників меламіну і посередників, які забезпечували цією речовиною дилерів з продажу молока. Дилери додавали меламін в молоко, яке нерідко розбавлялося. Перевірки якості молока з меламіном показували, що там міститься достатня кількість протеїнів.
Дилери продавали це молоко великим компаніям, які не перевіряли його на наявність сторонніх домішок.

В результаті постраждала велика кількість дітей, для яких це молоко було єдиним продуктом харчування. У багатьох були виявлені хвороби нирок.

Компанія Sanlu, що продавала отруєне молоко, оголошена банкротом; її борг становить 1,1 млрд. юанів (160 млн. доларів). 43% акцій Sanlu належать новозеландській компанії Fonterra.

Китайські суди поки що відмовляються розглядати вимоги про компенсацію постраждалим споживачам отруєного молока.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: