В Конго миротворцям ООН дозволили стріляти по повстанцях

Миротворці ООН, які перебувають на сході Демократичної Республіки Конго, отримали наказ стріляти по повстанцях, якщо вони спробують наблизиться до міста Гома.

"Відданий наказ відкривати вогонь, якщо будь-які озброєні угруповання спробують підійти до Гоми", - сказав на прес-конференції один з керівників миротворців Ален Леруа. 

В той же час бунтівний генерал Лоран Нкунда, командувач повстанськими загонами народу тутсі підтвердив оголошене ним минулого тижня перемир'я, попри те що він звинувачує Кіншасу в нападі на його позиції в 70 кілометрах від Гоми.

Проте, представник ООН заявив, що у двох запеклих зіткненнях із загонами генерала Нкунду беруть участь не урядові війська, а так звані "маі-маі", як після Африканської світової війни стали називати локальні бандформування.

Ситуація на сході ДРК ускладнилася в серпні, коли повстанці порушили досягнуте в січні за посередництва ООН перемир'я з владою. Останнім часом протистояння між повстанськими загонами народу тутсі, яких, за деякими даними, підтримує сусідня Руанда, і урядовими військами, підтримку яким надають миротворці ООН, набуло характеру повномасштабної війни із застосуванням важкого озброєння.

Зараз війська генерала Нкунди знаходяться всього за декілька десятків кілометрів від столиці провінції Північне Ківу, міста Гоми. За даними ООН, з початку серпня через бойові дії більше чверті мільйона конголезців покинули свої будинки. Тільки за останній тиждень кількість біженців з Гоми перевищило 50 тисяч осіб. З них 9 тисяч були вимушені втікати до сусідніх країн - Уганди і Руанди. Уряд ДРК відмовляється від проведення прямих переговорів з лідером бунтівників, вважаючи за краще мати справу відразу зі всіма повстанцями, які діють в провінції.

Генсек ООН Пан Гі Мун попередив, що цивільний конфлікт в ДРК загрожує гуманітарною катастрофою регіонального масштабу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: