В Косово поліція розігнала демонстрацію сербів газом і гранатами

Поліції довелося втрутитися, коли серби підійшли до лінії позділу міста на дві частини і виникла загроза зіткнень з албанцями.

У місті Мітровіца на півночі Косово поліція Євросоюзу була вимушена застосувати сльозоточивий газ і шумові гранати, щоб розігнати демонстрацію етнічних сербів.

Її учасники протестували проти виданого албанцям дозволу на ремонт будинків в сербській частині міста.

Поліції довелося втрутитися, коли серби підійшли до лінії позділу міста на дві частини і виникла загроза зіткнень з албанцями. Місто роздільне на сербську і албанську частини, кордон між якими охороняє поліція і міжнародні сили.

У албанській частині нема сербських поселень, проте в сербській - є албанські квартали. Серби стверджують, що за угодами від 2000 року дозвіл на ремонт албанських будинків в сербській частині міста повинен видаватися тільки з відома сербської общини.

Акції протесту у зв'язку з ремонтом албанських будинків продовжуються з початку квітня. Представник сербської общини розповів, що зустріч з урядовцями Євросоюзу, які здійснюють нагляд за безпекою в Косово, не принесла результатів. Він додав, що акції протесту продовжуватимуться.

У лютому 2008 року Косово, що знаходилося під управлінням ООН, в односторонньому порядку проголосило незалежність від Сербії. З того часу суверенітет Косово визнаний 58 державами, зокрема США і більшістю членів Євросоюзу.

У Бєлграді вважають проголошення незалежності Косово нелегітимним. Восени 2008 року в Міжнародний суд ООН було направлене підготоване Сербією звернення з проханням оцінити законність проголошення незалежності Косово.

Читайте також:

Президент Сербії відвідав Косово

Суд почав розглядати законність проголошення незалежності Косова

Десята річниця бомбардувань НАТО закінчилася погромами в Белграді

У Сербії - 10 річниця початку бомбардувань НАТО
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: