В Латвії закрили комісію зі збитків від радянської окупації через кризу

Припинити діяльність комісії довелося через нестачу державних коштів.

У Латвії припинена діяльність комісії з оцінки збитків від радянської окупації.

Причиною стало скорочення бюджетних витрат республіки.
Комісії було виділено фінансування у розмірі 200 тисяч латів в рік, проте в 2009 році його довелося урізувати до 84 тисяч латів в рік (близько 155 тисяч доларів).

Поправки до державного бюджету Латвії що передбачають скорочення дефіциту на 500 мільйонів латів, були прийняті Сеймом 16 червня.

Скороченням піддалися, зокрема, соціальні зобов'язання республіки. Так, з 1 липня 2009 року зарплати чиновників знижуються на 20%, пенсії за віком і вислузі років - на 10 відсотків, пенсії працюючим пенсіонерам - на 70%, а допомога на дітей працюючим батькам - на 50%.

Нагадаємо, комісія була створена в 2005 році і займалася визначенням суми збитків, зазнаних республікою в період з 1950 по 1990 роки. Передбачалося, що вона пропрацює щонайменше до 2010 року.

В кінці квітня 2009 року комісія підготувала звіт для уряду Латвії, в якому повідомлялося, що збитки, зазнані республікою від перебування у складі СРСР, склали більше десяти мільярдів латів (18,5 мільярда доларів).

Одній лише природі республіки радянська влада завдала збитків на суму в 365 мільйонів латів (близько 675 мільйонів доларів).

Читайте також:

Латвію врятували від банкрутства

У Ризі націоналісти поклали вінок з колючого дроту біля посольства Росії

Латвія виставила Росії рахунок у 666 млн дол за радянську окупацію

З Латвії вислали російського дипломата, який "планував замах на Саакашвілі"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: