В МАГАТЕ сирійський секретний об'єкт переплутали з ядерним реактором

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) розповсюдило 19 листопада доповідь, в якій говориться, що знищений у вересні 2007 року в Сирії секретний об'єкт дуже схожий на ядерний реактор.

За даними The Washington Post, МАГАТЕ не виключає того, що цей об'єкт міг використовуватися не для ядерних цілей. "Проте його особливості говорять про схожість цього об'єкту з ядерним реактором", - говориться в доповіді.

Зокрема, МАГАТЕ відзначає біля зруйнованої будівлі наявність захисту, а також той факт, що до нього подавалася велика кількість води для охолоджування.

На користь цієї версії говорять також значні сліди урану, виявлені інспекторами МАГАТЕ на місці зруйнованої будівлі. Дамаск стверджує, що уран залишився від ізраїльських ракет, які знищили цей об'єкт.

У зв'язку з цим експерти МАГАТЕ заявили, що їм необхідно відвідати ще три місця в Сирії для подальших аналізів. Крім того, МАГАТЕ має намір вимагати від Ізраїлю інформацію про використання урану в своїй зброї.

В той же час близьке до МАГАТЕ джерело ВВС News повідомило, що уран, який інспектори агентства виявили на місці зруйнованого об'єкту, не схожий на той, який використовується в боєприпасах.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: