Російські урядовці знайшли винних в пожежах в Сибіру

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У МНС вважають, що пожежі виникли через необережне поводження з вогнем.

Причина природних пожеж в Сибіру - необережне поводження з вогнем, на це вказує розташування більшої частини вогнищ загоряння біля доріг.

Про це у понеділок, 5 серпня, пише ТАСС з посиланням на пресслужбу МНС.

"Проведена авіарозвідка показала, що більша частина вогнищ природних пожеж розташована поблизу доріг. Це дає підставу припустити, що основною причиною виникнення природних пожеж стало необережне поводження людини з вогнем", - сказав представник міністерства.

Раніше причиною більшості пожеж називали жарку погоду, відсутність опадів і сухі грози.

Як зазначив на нараді голова МНС Росії Євген Зінич, необхідно продовжувати роз'яснювальну роботу з населенням.

У пресслужбі відомства також повідомили, що площа лісових пожеж в Сибіру і на Далекому Сході скоротилася на чверть.

"Посилення угруповання в Сибірському і Далекосхідному федеральних округах підрозділами МНС РФ і Міноборони дозволило за тиждень ліквідувати природні пожежі на території понад 1 млн га. Ліквідовано всі природні пожежі на особливо охоронюваних територіях. Таким чином, загальна площа пожеж з 30 липня скоротилася на 25%" , - сказали у відомстві.

За даними, які навели в МНС, площа активного горіння становить наразі близько 57 тис. гектарів, на гасінні цих вогнищ зосереджені основні сили пожежників.

Міністерство взяло на особливий контроль дві лісові пожежі, що діють за п'ять кілометрів від населених пунктів в Іркутській області. "Загрози населеним пунктам і об'єктам економіки немає", - відзначили в пресслужбі.

Загальне угруповання, задіяне в ліквідації лісових пожеж, становить понад 4 тис. осіб і 400 одиниць техніки.

Яких масштабів сягнули пожежі в російському Сибіру - в інфографіці ТСН.ua.

територія пожеж у Росії, Сибір, інфографіка
ТСН.ua

Як повідомлялося, у Сибіру горить близько трьох мільйонів гектарів лісу. Пожежі розпочалися тиждень тому, а бездіяльність урядовців призвела до того, що площа загоряння лише продовжує зростати. Дим від пожеж розповсюджується ще більше, і за даними метеорологів досягнув навіть столиці Казахстану.

Сибіряки вимагали ввести режим надзвичайного стану, петицію до уряду країни вже підписали понад 450 тис. людей. Урядовці водночас стверджують, що займатися гасінням пожежі економічно невигідно.

Губернатор Красноярського краю Олександр Ус взагалі вважає, що боротися з лісовими пожежами не має сенсу і "це може бути шкідливим". "Нікому ж не спадає на думку топити айсберг, щоб у нас було тепліше? Щось схоже можна застосувати і до лісових пожеж в зоні контролю. Це звичайне природне явище, боротися з яким безглуздо, а може бути навіть десь і шкідливо", - сказав Ус. Допомогу у гасінні пожеж президенту РФ Володимиру Путіну вже запропонував американський президент Дональд Трамп.

Відео Трамп запропонував Путіну допомогти загасити лісові пожежі у Сибіру

Путін за пропозицію подякував, але від допомоги відмовився. Певен - впораються своїми силами. На боротьбу зі стихією направили понад три тисячі рятувальників, долучили і військову авіацію. Але  вогонь продовжує поширюватись Сибірськими лісами, палає понад 3,5 тисячі гектарів зелених насаджень.

Трамп запропонував Путіну допомогти загасити лісові пожежі у Сибіру

Вибір редакції